۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰

کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا؛

پشتام نقره ای شد/ دلخانی به مدال برنز رسید

پشتام نقره ای شد/ دلخانی به مدال برنز رسید
پژمان پشتام به مدال نقره رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند رسید.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات رده بندی و فینال اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در شهر دهلی نو در حال برگزاری است که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

بر همین اساس در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۳ بر یک از سد بهزاد عمراف از ازبکستان گذشت وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر مصلح الدین اوروکوف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در مصاف با رنات الیاز اولو از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر صفر پیروز و به دیدار فینال راه یافت. پشتام در دیدار فینال به مصاف تمرلان شادوکایف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از قزاقستان با نتیجه ده بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

بیشتر بخوانید: ناصر پور اولین طلایی ایران در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

در وزن ۵۵ کیلوگرم ناصرپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دونگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۸ بر ۷ آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. ناصر پور در حالی در دیدار نیمه نهایی از سد حریف هندی گذشت که به دلیل فشار بالای مسابقه در لحظات پایانی؛ پس از اتمام رقابت دقایقی روی تشک دراز کشید و پس از حضور پزشکان و مهیای کردن او برای بالابردن دستش توسط داور؛ حتی توان ایستادن هم نداشت. ناصر پور در دیدار پایانی مقابل جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان با نتیجه  ۸  بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

 در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر یوشیکی یامادا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل المورات تاسمورادوف دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. دلخانی در این دیدار با با نتیجه دو بر صفر مقابل یرنور فیتداخمتوف از کشور قزاقستان پیروز شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم بهروز هدایت پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۶ از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در حالی که تا ثانیه‌های پایانی با نتیجه ۷ بر صفر از آزات سالیندینوف از کشور قرقیزستان جلو بود به دلیل مصدومیت از ناحیه پا به کشتی ادامه نداد و مغلوب شد. هدایت در صورت رفع مصدومیت و ادامه کار در دیدار رده بندی با برنده کشتی گیران تاجیکستان و عراق مصاف خواهد داد. اما اتفاقی عجیبی در این مسابقه و شکست هدایت وجود داشت، وی در حالی که تا ۶ ثانیه مانده به پایان رقابت با نتیجه ۷ بر صفر از حریف جلو بود و حتی اگر خاک هم می‌شد باز هم پیروز میدان بود با اعلام مصدویت از ادامه رقابت انصراف داد تا دست حریفش بالا رود. نکته قابل توجه اینکه نشانه‌هایی از مصدومیت پس از پایان این دیدار در زانوی این فرنگی کار کشورمان وجود نداشت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول در یک دیدار نزدیک با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک آرتا سونودا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. میرزازاده در دیدار فینال با مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی کشتی می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: تغییر وزن رسمی رقیب آمریکایی «علیرضا کریمی» با مدال طلا در هاوانا

کلیدواژه ها :مدال
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking