۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳

مشارکت بانوان در انتخابات زمینه ساز افزایش سهم آنها در تصمیم گیری‎های کلان

مشارکت بانوان در انتخابات زمینه ساز افزایش سهم آنها در تصمیم گیری‎های کلان

حضورحداکثری بانوان در انتخابات و حضور چشمگیر آنها در همه عرصه هلای مختلف نظام مانند نقش پررنگ در شکل گیری انقلاب، ایستادگی و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن نیز در راستای توسعه و پیشرفت ایران همه نشان از بلوغ فکری و سیاسی بانوان دارد که همراه نظام و پا به پای مردان مشارکت خود را در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی فرهنگی به نمایش گذاشته اند.

بانوان در زمینه توسعه سیاسی و رونق دادن به نشاط اجتماعی و مسایل فرهنگی نقش بسزایی در جامعه برعهده داشته و دارند و امروز در عرصه انتخابات همچون انتخابات های ۴۰سال گذشته با خلق حماسه ای عظیم برگی زرین را در تاریخ پرافتخار بانوان اسیرانی ورق خواهند زد.

مردم در انتخابات براساس قانون حق تصمیم‌گیری در عرصه‌های مختلف کشور را دارند و بانوان نیز به عنوان بخشی از جامعه در آن سهیم هستند و  پیگیری مشکلات بانوان ازطریق پارلمان بانوان امری ضروری است و غفلت و بی‌توجهی در خصوص مطالبات و خواسته‌های بانوان شاغل، خانه دار، بی‌سرپرست و یا بدسرپرست منجر به آسیب‌های جدی اجتماعی می‌شود.

در این دور از انتخابات حضور چهار بانو در جمع ۳۵ نامزد انتخابات بیانگر آن است، که بانوان بیش از گذشته خواستار پیگیری مطالبات خود هستند.

یک بانوی کارمند بروجردی گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات، یکی از مهم‌ترین مولفه‌های امنیت پایدار است و انتظار داریم بانوان شهرستان نیز حضور پررنگی در انتخابات آتی داشته باشند.

مریم معظمی افزود: تربیت فرزندان و مدیریت خانواده مهم‌ترین وظیفه بانوان است، اما نباید توانمندیهای بانوان را در مدیریت های اجتماعی در سطوح مختلف جامعه نادیده گرفت.

وی اظهار داشت: البته برای جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از گسست نسلی و کمبود مهر و عاطفه در کودکان، نباید کانون گرم خانواده فدای مسائلی اشتغال شود.

معظمی بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی، اتفاقات بسیار خوبی در حوزه بانوان انجام شده و روزبه‌روز در حال افزایش است و با توجه به اینکه زنان، بیش از نیمی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می‌دهند و باید بتوانند در ۵۰ درصد موضوعات اجتماعی نیز نقش ‌آفرینی کرده و احساس مسوولیت داشته باشند.

این بانوی شاغل، انتخابات را نمود عینی مردم سالاری دینی برشمرد و تصریح کرد: مردم با حضور پرشور و پررنگ در انتخابات، سرنوشت خود را تعیین می کنند.

لزوم مشارکت حداکثری بانوان در انتخابات

مسوول انجمن بانوان بروجرد گفت: زنان ما باید فعال و موثر در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف انتخاباتی باشند و برای انتخابات مجلس شرکت کنند.

مهری حسنی افزود: زنان ما باید فعال و موثر در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف انتخاباتی باشند و برای حل مشکلات با حضور زنان این فقدان را جبران کنیم. 

وی اظهار داشت: بدون شک مشکلات اقتصادی امروز ممکن است در مشارکت مردم برای انتخابات اثرگذار باشد و دولتمردان باید با ارائه قوانین تنظیمی در جذب مشارکت حداکثری تلاش کنند.

وی ادامه حضور بانتوان در مجلس می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات بانوان باشد و مجلس دهم کارهای خوبی انجام داده و قوانین مهمی از جمله لوایح مدیریت بحران، قوانین حمایت از معلولان، قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی  را به تصویب رسانده که بسیار مهم و در طول عمر مجلس اثرگذار بوده است.

بانوان نقش موثری در انتخابات پیش رو دارند

رییس کمیسیون امور بانوان و خانواده  فرمانداری بروجرد گفت: بانوان نقش موثری در انتخابات پیش رو دارند و می توانند با حضور حداکثری خود در این عرصه ضمن حمایت از بانوان نامزد این دوره از انتخابات مجلس بر گرم کردن تنور انتخابات بیفزایند.

اعظم همتی افزود: بانوان درچهار دهه گذشته به خوبی نقش موثر و تاثیر گذار خود در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را نشان داده اند و در این دور از انتخابات نیز در خلق حماسه ای عظیم نقشی پررنگ خواهند داشت.

وی اظهارداشت: بانوان ایران اسلامی با حضور پرشور و شوق فراوان خود در پای صندوق‌های رای و تشویق اعضای خانواده خود برای حضوری گسترده نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: درتمامی عرصه‌های سیاسی و اجتماعی به حضور بانوان نیاز داریم و زنان در اطلاع رسانی و حضور افراد خانواده در پای صندوق های رای نقش بسزایی دارند. 

رییس کمیسیون امور بانوان و خانواده فرمانداری بروجرد بیان کرد: مشارکت زنان در همه فعالیتهای سیاسی یک ضرورت است و این مشارکت به معنای آن است که زنان در تمامی عرصه ها نقش تعیین کننده و اثرگذاری دارند.

همتی افزود: فرمانداری به عنوان مجری انتخابات، امنیت و سلامت انتخابات را با همکاری دستگاه های متولی با رعایت اصل بی طرفی برقرار میکند تا کوچک ترین خدشه ای در برگزاری انتخابات رخ ندهد.

 یک معلم بروجردی گفت: بانوان باید با افزایش مشارکت سیاسی خود، در تصمیم ‌گیری‌ کلان جامعه نقش موثرتری ایفا کنند.

مریم اسکینی یادآور شد: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ماه سالجاری برگزار می‌شود، در شهرستان بروجرد ۳۵ داوئطلب با یکدیگر رقابت می کنند که سه تن از این افراد را بانوان شامل می شود.

حوزه انتخابیه بروجرد دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

شهرستان بروجرد با ۲ بخش و ۲۰۰ روستا به عنوان بزرگترین شهرستان لرستان بعد از مرکز استان دارای حدود ۴۰۰هزار نفر جمعیت است.

انتهای پیام
کلیدواژه ها :کلان داده
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking