۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۸

سیمان گران شده است؟

سیمان گران شده است؟
یک کارشناس سیمان با اعلام اینکه امکان نگهداری بیش از 3 ماه سیمان وجود ندارد زیرا از کیفیت آن کاسته و حتی تبدیل به سنگ می شود ، گفت: در حال حاضر شرکت‌های تولیدکننده سیمان با مازاد روبه رو هستند.
- اخبار اقتصادی -

علی محمد بد  در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه وضعیت بازار و تغییرات قیمت فولاد با بخش سیمان متفاوت است، اظهارداشت:  در حال حاضر شرکت‌های تولیدکننده سیمان با مازاد روبه رو هستند و هیچ گونه افزایش قیمتی در محصولات خود اعمال نکرده اند.

وی با بیان اینکه بخشی از نگرانی‌ها در حوزه قیمت سیمان متوجه شایعه‌هایی در مورد افزایش قیمت‌ها است، افزود: شایعه افزایش قیمت‌ها به هیچ عنوان صحت  ندارد.

این کارشناس صنعت سیمان با اعلام اینکه ظرفیت تولید سیمان در کشور حدود 85 میلیون تن است، تصریح کرد: در حال حاضر میزان تولید سیمان در کشور حدود 60 میلیون تن است که 25 میلیون تن از ظرفیت تولید این محصول معطل مانده است. همچنین از کل سیمان تولیدی کشور  25 میلیون تن صادر  و تنها 35 میلیون تن در داخل مصرف می‌شود.

 بد اضافه کرد: امکان نگهداری بیش از 3 ماه سیمان وجود ندارد زیرا از کیفیت آن کاسته و حتی تبدیل به سنگ می شود به این ترتیب توجیهی هم برای دپوی سیمان به امید گرانی این محصول وجود ندارد.

بازار آهن در شوک افزایش قیمت‌ها/آهن 25 درصد گران شد

 

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking