۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۲

کنفرانس امنیتی مونیخ ، یک تاسف و یک تعجب روس ها

کنفرانس امنیتی مونیخ ، یک تاسف و یک تعجب روس ها
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با انتقاد ضمنی از اقدام مقامات آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ برای تبدیل کردن آن به فضایی علیه چین، این کنفرانس را چرخشی از روس‌هراسی به سمت چین‌هراسی غربی‌ها توصیف کرد.
به گزارش افکارنیوز،

ماریا زاخاروا گفت که کنفرانس امنیتی مونیخ   به گونه ای مدیریت شد که از تعصب روس هراسی به تعصب چین هراسی چرخش کند.

اخبار بین الملل- زاخاروا گفت: این موضوع موجب تعجب است که روس هراسی در این کنفرانس متوقف شد و درعین حال مایه تاسف است که این کنفرانس باز هم در مسیری اشتباه پیش رفت و به آشکارا به صحنه چین‌هراسی تبدیل شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به این موضوع اشاره داشت که حملات لفظی علیه چین در این کنفرانس از سوی رهبران جهان و نمایندگان دیگر کشورهای خارجی صورت گرفت.

درحالی سخنگوی وزارت خارجه روسیه چرخش از روس هراسی غرب به سمت چین هراسی را در کنفرانس امنیتی مونیخ مورد توجه قرار داد که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا ۲۶ بهمن ماه ۹۸  در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ به صراحت گفته بود: امروز نگرانی اصلی امنیتی در جهان، از روسیه به چین تغییر کرده است.

مارک اسپر که تقریبا تمام سخنرانی خود را صرف حمله به چین کرد، بدون اشاره به نقض مکرر معاهده و مقررات بین المللی از سوی کاخ سفید ،  مدعی شد:  چین مقررات بین المللی را رعایت نمی کند و ما از چین می خواهیم که مثل یک کشور عادی درجهان رفتار کند.

همچنین وی باادعای اینکه فناوری ارتباطات نسل پنجم ارائه شده از سوی شرگت هوآوی چین تهدیدی جدی برای امنیت جهان است، ا فزود: جامعه جهانی باید عمیقا نگران استفاده چین از هوش مصنوعی باشد.

ایتار تاس در پایان گزارش داد: زاخارووا با اشاره به اینکه چین هم اکنون در حال مبارزه با ویروس همه گیر کرونا بوده و تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از شیوع انجام می دهد، این مردم سزوار آن نبودند تا در این کنفرانس کلامی در این باره بشنوند، هیچ یک از رهبران کشورهای مهم جهانی هیچ کلامی دراین زمینه دراین کنفرانس بر زبان نیاوردند، اما هئیت روسی به این موضوع توجه ها را جلب کرد و آنچه که در مابقی این کنفرانس شاهد آن بودیم، بحث پیرامون پدیده اوکراین بود.

پنجاه‌ و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ از ۲۶ تا ۲۷ بهمن ماه با حضور  رهبران ۳۵ کشور، در آلمان برگزار شد.

 

کلیدواژه ها :وزارت
منبع : افکار نیوز

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking