۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۱

کمند امیرسلیمانی در گفتگو با دانشجو:

جلوی دوربین ادا درنمی‌آورم/ نمی‌خواستم فقط یک روح در «ملکاوان» باشم!

جلوی دوربین ادا درنمی‌آورم/ نمی‌خواستم فقط یک روح در «ملکاوان» باشم!
گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجو: کمند امیرسلیمانی بازیگری را از هفت سالگی آغاز کرده و به همین دلیل است که در پاسخ به یکی از پرسش های این گفت و گو از تجربه چهل ساله اش سخن می گوید. بازیگری که با نقش آذر سریال

گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجو: کمند امیرسلیمانی بازیگری را از هفت سالگی آغاز کرده و به همین دلیل است که در پاسخ به یکی از پرسش های این گفت و گو از تجربه چهل ساله اش سخن می گوید. بازیگری که با نقش آذر سریال «پدرسالار» به معروفیت رسید تا به امروز در مجموعه های زیادی از جمله مشق عشق، ساعت شنی، همسایه‌ ها، تبریز در مه، هوش سیاه، سارق ‌روح و... جلوی دوربین رفته است. امیرسلیمانی در سریال شبکه آی فیلم با عنوان «ملکاوان» نقش آرزو، همسر وحید را ایفا می کند. نقشی که در اصل یک خاطره است و همیشه همراه یاد و ذهن همسر. به باور امیرسلیمانی، سکانس ‌های مربوط به وحید و همسرش واقعی از آب درآمده است. این بازیگر تاکید می ‌کند که سریال ملکاوان را دوست دارد و از نقش آفرینی در این اثر نمایشی به عنوان یک تجربه خوب یاد می کند. او همچنین در انتظار است تا پخش سریال به پایان برسد و از نتایج نظرسنجی ها در مورد اقبال مخاطبان به ملکاوان مطلع شود.

به بهانه پخش سریال ملکاوان از شبکه آی فیلم با کمند امیرسلیمانی درباره حضور و نقش آفرینی اش در این اثر نمایشی گپ و گفتی داشته ایم که در ادامه می خوانید.

جلوی دوربین ادا درنمی‌آورم/ نمی‌خواستم نقش یک روح را بازی کنم!

 

 از این جا شروع کنیم که چطور به تیم بازیگران مجموعه ملکاوان ملحق شدید؟

معمولاً در زمان انتخاب تیم بازیگران یک سریال با هنرپیشه هایی که مناسب یک نقش هستند تماس می ‌گیرند و مذاکره می ‌کنند تا بالاخره با یکی از آنها که شرایطش را دارد به توافق برسند.

- از ابتدا نقش آرزو برای شما در نظر گرفته شده بود؟

بله، از همان اول برای نقش آرزو با من صحبت شد.

- خودتان دوست نداشتید نقش شخصیت دیگری را در این سریال بازی کنید؟

نه، چون سر کار دیگری بودم فرصت چندانی نداشتم. یکی از دلایلی که ایفای نقش آرزو را پذیرفتم همین بود که نمی توانستم وقت زیادی بگذارم و درگیر کار شوم. نقش آرزو خیلی بلند نبود و امکان هماهنگی و تقسیم کار وجود داشت. البته خودم هم دوست داشتم که در ملکاوان بازی کنم.

 

جلوی دوربین ادا درنمی‌آورم/ نمی‌خواستم نقش یک روح را بازی کنم!

- کاراکتر آرزو زنده نیست و بیشتر خاطره ‌ای است در ذهن وحید، همسرش. ایفای چنین نقشی به لحاظ بازیگری چه جذابیت ها و چالش هایی برایتان داشت؟

به این وجه موضوع خیلی فکر کردم که ما معمولاً از کسانی که دیگر حضور فیزیکی در میانمان ندارند به نیکی یاد می ‌کنیم. معمولاً خصلت‌ های بد آدم ها فراموش می شود و فقط خاطرات خوب شان به یاد می آید. سعی کردم شخصیت آرزو را کامل، شفاف، رو و مثبت نشان دهم.

- آیا جنس بازی هم در ایفای چنین نقش‌ هایی تغییر می ‌کند و متفاوت می ‌شود؟

نه چندان. آرزو به شکل روح نبود بلکه در قالب یک خاطره، وجه عینی داشت. وحید همیشه احساس می کند که آرزو با او همراه است. سعی نکردم نقش یک روح را بازی کنم، چرا که آرزو کاملا رئال و واقعی بود. به لحاظ تکنیکی هم به طور قطع، کارگردان مجموعه تمهیداتی را اندیشیده بود. برای مثال، آرزو در ابتدای یک پلان بود و در انتهایش نه.

- وحید علاوه بر این که همیشه حضور آرزو را در کنار خود احساس می کند در عین حال، همچنان عاشقانه او را دوست دارد.

به نظرم در صحنه های مشترک بازی، حس برقرار میان وحید و آرزو به خوبی درآمد و جلوی دوربین ادا درنمی آوردیم. به نظرم روابط میان وحید و آرزو واقعی از آب درآمده است.

- به نظر می ‌رسد نقش آرزو یک تجربه جدید در کارنامه بازیگری تان باشد. تا جایی که یادم می آید قبلاً تجربه ایفای چنین نقشی را نداشته اید.

بعد از این همه سال فعالیت در عرصه بازیگری نقش ها خیلی برایم جذاب به نظر نمی رسند. البته قطعاً نقش آرزو را دوست دارم. سریال را هم دوست دارم. بعد از نزدیک به ۴۰ سال بازیگری، دیگر خیلی به این فکر نمی‌ کنم که جذابیت یک نقش چقدر است. با این حال، همین قدر که نقش کوتاهی مثل آرزو را در سریال ملکاوان بازی کرده ام، نشان می دهد که برایم جذاب بوده است.

- ژانر ملکاوان نیز برای تان جذاب بود؟ به هر حال در تلویزیون سریال های زیادی در ژانر وحشت و معمایی ساخته نشده است.

من وجه معمایی و وحشت سریال را خیلی دوست دارم. به نظرم ملکاوان در ژانر وحشت به خوبی ساخته و پلان ها هم خوب پردازش شده است.

 

جلوی دوربین ادا درنمی‌آورم/ نمی‌خواستم نقش یک روح را بازی کنم!

- هر چه جلوتر می ‌رویم و قسمت های بیشتری از سریال روی آنتن می رود، نقش وحید و آرزو در قصه ملکاوان پررنگ‌ تر می ‌شود.

چون درگیری های ذهنی وحید بیشتر شده و در هر موقعیتی که قرار می ‌گیرد با یاد و خاطره همسرش بیشتر درگیر می ‌شود.

- خودتان این شب ها سریال ملکاوان را از شبکه آی‌ فیلم دنبال می کنید؟

اگر سر کار نباشم بله، دنبال می کنم.

- نتیجه کار برای تان رضایت بخش است؟

بله، سریال خوبی است و دوستش دارم. منتظرم تا پخش ملکاوان تمام شود و ببینم نظرسنجی‌ ها و آمارها از استقبال مخاطبان چه می گویند.

- کار با تیم عوامل ملکاوان و به خصوص احمد معظمی به عنوان کارگردان چطور بود؟

قبلاً هم با ایشان کار کرده بودم. همیشه خاطرات خوبی از همکاری با آقای معظمی دارم و به همین دلیل از کار کردن با ایشان از استقبال می ‌کنم. البته آقای مصری پور هم جزو تهیه ‌کنندگان بسیار خوش اخلاق و متعهد هستند.

- نظرتان درباره پخش سریال ملکاوان از شبکه آی فیلم چیست؟

به نظرم آی فیلم در قیاس با بسیاری از شبکه ‌های دیگر تلویزیون، شبکه پر بیننده ای است. پخش ملکاوان از این شبکه می تواند به بهتر دیده شدنش کمک کند.

منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking