۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵

دو پروژه مجتمع حمایتی بهزیستی در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

دو پروژه مجتمع حمایتی بهزیستی در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: دو پروژه مجتمع حمایتی بهزیستی استان با اعتبار ۱۴میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال و چند طرح اشتغال در مرکز استان به نمایندگی از ۳۰۰ طرح اشتغال خرد در استان با اعتبار تسهیلات پرداختی به مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسیده و افتتاح خواهد شد.

علی عرب‌نژاد در گفت‌وگو ایسنا اظهار کرد: همزمان با دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی و همگام با سایر دستگاه‌های اجرایی خدمت‌رسان استان، در بهزیستی خراسان جنوبی دو مجتمع حمایتی بهزیستی در شهرهای آرین شهر و طبس و چندین طرح اشتغال مددجویان و توانخواهان استان و چندین طرح خوداشتغالی توانخواهان و مددجویان تحت حمایت بهزیستی با حضور مسئولان استانی افتتاح خواهد شد.

وی افزود: مجتمع حمایتی آرین شهر با زیربنای ۴۲۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۶۹۲ میلیون تومان به صورت پیمانی و امانی با هدف تسهیل و تسریع در خدمت رسانی به جامعه هدف بخش سده شهرستان ساخته شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: مجتمع شهید فولادی مقدم نیز به عنوان اولین و بزرگترین پروژه عمرانی این اداره‌کل در شهرستان طبس که بلافاصله پس از الحاق این شهرستان به خراسان جنوبی و ضرورت تأمین فضای فیزیکی استاندارد برای ارائه خدمات به جامعه هدف شهرستان طبس پیش‌بینی شده بود، در دو مرحله در فاز یک با ۳۴۰ میلیون تومان و فاز دو با ۲۱۰ میلیون تومان اعتبار و با زیر بنای ۵۵۰ متر مربع ساخته شده است.

عرب‌نژاد با تشکر از استاندار خراسان جنوبی که در سفرهای شهرستانی خود به این پروژه‌های نیمه تمام بهزیستی توجه کرده‌اند، اظهار کرد: اعتباراتی برای تکمیل این دو پروژه از سوی استانداری اختصاص یافت که با هزینه کرد آن‌ها روند تکمیل این دو مجتمع سرعت گرفت و هم اکنون آماده بهره‌برداری است.

وی اعتبار تخصیصی استانداری به سه پروژه مجتمع اورژانس قاینات که در هفته دولت به بهره‌برداری سیده 50 میلیون، مجتمع آرین شهر 150 و مجتمع شهید فولادیی مقدم طبس را 152 میلیون تومان اعلام کرد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در خصوص اعتبارات خوداشتغالی بهزیستی استان برای توانمندسازی توانجویان و مددجویان تحت حمایت، گفت: از ابتدای امسال بیش از ۴۰۰ نفر به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند که 320 نفر آنان موفق به دریافت تسهیلات شده و مابقی درحال تکمیل پرونده در بانک هستند.

عرب‌نژاد با بیان اینکه اعتبارات خود اشتغالی در سال جاری به مبلغ ۱۷۰ میلیارد است که ۷۰ درصد آن تاکنون جذب و پرداخت شده است، یادآور شد: مبلغ تسهیلات اشتغال در سال جاری برای هر نفر ۵۰۰ میلون ریال است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking