۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۵

راهیابی لرستان به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران

راهیابی لرستان به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران
شهر‌های خرم آباد و کوهدشت از لرستان به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافتند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، شهر‌های خرم آباد و کوهدشت از لرستان به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافتند.

 ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از ابتدای تیرماه با اعلام فراخوان آن از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و ستاد هماهنگی شهر‌ها و روستا‌های دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی نهاد‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط از جمله نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی همچون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاونت توسعه مناطق محروم رئیس جمهوری، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری ها، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، خانه کتاب، کمیسیون ملی یونسکو، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، انجمن کتابداری واطلاع رسانی ایران و شبکه شهر‌های دوستدار کتاب و بخش خصوصی و فعالان فرهنگی و تشکل‌های مردم‌نهاد شروع به کار کرد.

در این رویداد با اعلام فراخوان ارسال آثار شهر‌های متقاضی شرکت در این طرح، ۱۶۳ شهر، آثار و مستندات خود را به دبیرخانه مرکزی ستاد هماهنگی شهر‌ها و روستا‌های دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردند.

کیفیت آثار ارسالی در این دوره نسبت به دوره‌های گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بود به‌گونه‌ای که داوران مراحل اولیه این طرح برخلاف روال سال‌های گذشته که ۲۰ شهر را به‌عنوان شهر‌های راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب می‌کردند در این دوره ۳۸ شهر را برای این مرحله انتخاب و به دبیرخانه معرفی کردند.

داوری مرحله نیمه‌نهایی و نهایی این رویداد در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد شد و در مراسم اختتامیه که در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران با حضور اصحاب قلم و فرهنگ برگزار خواهد شد ششمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر خلاق در زمینه کتاب‌خوانی معرفی خواهد شد.

بر این اساس شهر‌های خرم آباد و کوهدشت از استان لرستان در بین ۳۸ شهر راه یافته به مرحله نیمه نهایی ششمین برنامه معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران قرار گرفتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking