۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۳

ارتش سوریه به ورودی‌های "معره النعمان" رسید

ارتش سوریه به ورودی‌های
یگان‌های ارتش سوریه امروز (شنبه) به پیشروی خود در محور "معره النعمان" ادامه دادند و بر شهرک "معرشمارین" که یک شهر استراتژیک است، مسلط شدند.

به گزارش ایسنا، خبرنگار اسپوتنیک در حومه ادلب تاکید کرد، یگان‌های ارتش سوریه در پی تسلط بر شهرک "الدیر الشرقی" در این محور با پوشش هوایی و تیراندازی متعدد به مواضع گروه‌های شورشی "اجناد القوقاز" و جبهه النصره به پیشروی در این محور ادامه داده و بر شهرک استراتژیک "معرشمارین" که در شرق شهر معره النعمان قرار دارد، مسلط شدند.

یک منبع میدانی نیز گفت: یگان‌های ارتش سوریه در حدود دو کیلومتری شهر معره النعمان از سمت شرق هستند.

به گفته این منبع، یکی از کاروان‌های پشتیبانی شورشیان در اطراف شهر معره النعمان از طریق حمله هوایی هدف گرفته شد و شش دستگاه خودروی وابسته به شورشیان در آن منهدم شد.

این منبع اشاره کرد، گلوله باران مقدماتی برای ورود به منطقه از طریق پیشروی به سمت خطوط مقدم شورشیان مسلح و خطوط امدادی آنها ادامه دارد.

"معرشمارین" در جنوب شرقی شهر "معره النعمان" واقع بوده و مسیرهای استراتژیک در منطقه را به هم پیوند می‌زند، مسیرهایی نظیر مسیر منتهی به الدیر الشرقی که ارتش سوریه شب جمعه از جنوب آن را آزاد کرد. از شمال یک جاده آن به معر شمشه می‌رسد و همچنین مسیری از جرجناز در شرق به آن می‌رسد.

معرشمارین همچنین مسیری را که به اتوابان "حب – حماة" می‌رسد را به هم وصل می‌کند و در بخش‌های جنوبی شهر "معره النعمان" قرار دارد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking