۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۷

افزایش تعداد تلفات زلزله ترکیه به 14 کشته و 270 زخمی

افزایش تعداد تلفات زلزله ترکیه به 14 کشته و 270 زخمی
منابع خبری از افزایش تعداد تلفات زلزله شرق ترکیه به 14 کشته و 270 زخمی خبر دادند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، زلزله‌ای شدید و قوی به بزرگی 6.8 ریشتر روز جمعه شرق ترکیه را لرزاند.

در آمار اولیه این زلزله، تعداد تلفات چهار نفر اعلام شده بود، اما این تعداد به تدریج افزایش پیدا کرده و در حال حاضر به 14 نفر افزایش یافته است.

حوالی ساعت 23:15 به وقت محلی (23:45) به وقت تهران، شهردار «الازیغ» اعلام کرد بر اساس آخرین گزارش‌های رسیده، دست‌کم 6 نفر در زمین‌لرزه اخیر کشته و حدود 225 نفر زخمی شده‌اند.

این در حالی است که منابع خبری یک ساعت بعد از این آمار، گزارش دادند که این تعداد اکنون به 14 کشته و 270 زخمی افزایش پیدا کرده است.

مرکز تحقیقات زلزله ترکیه ساعت وقوع این زلزله رخ داده در نزدیکی شهر «الازیغ» واقع در شرق این کشور را 20:55 به وقت محلی و عمق آن را 10 کیلومتری سطح زمین اعلام کرده است.

منابع خبری گزارش داده‌اند که شدت این زلزله به حدی بوده است که در استان‌های مجاور استان آناتولی شرقی -که شهر الازیغ در آنجا واقع شده است- نیز لرزش زمین احساس شده است.

از سوی دیگر، وزیر کشور ترکیه همچنین اعلام کرد که چندین ساختمان بر اثر این زلزله و پس‌لرزه‌های بعد از آن ریزش کرده و یا دچار خسارات جدی شده‌اند.

انتهای پیام

 

 

 

کلیدواژه ها :زمین
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking