۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۴

نشست محرمانه وزارت خارجه آمریکا و سنا درباره ایران

نشست محرمانه وزارت خارجه آمریکا و سنا درباره ایران
مقامات وزارت خارجه آمریکا هفته آینده نشستی محرمانه با اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای این کشور درباره ایران برگزار خواهند کرد.

سنای آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که هفته آینده نشست محرمانه‌ای را با اعضای وزارت خارجه دولت این کشور برگزار خواهد کرد که محور این نشست ارائه گزارش درباره سیاست دولت آمریکا در قبال ایران خواهد بود.

این نشست در بحبوحه تلاش قانونگذاران آمریکایی برای کاهش اختیارات جنگی ترامپ برگزار می‌شود و «برایان هوک» بلندپایه‌ترین مقام وزارت خارجه آمریکا است که در این نشست حضور خواهد داشت.

«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا که روز چهارشنبه آینده سفر خود به اوکراین و چند کشور دیگر را آغاز می‌کند در این نشست شرکت نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

بررسی محدودیت اختیارات جنگی ترامپ، به زودی در سنا تصویب محدودیت اختیارات جنگی ترامپ

مقامات سنا اعلام کرده‌اند که طی روز‌های آینده درباره قطعنامه کاهش اختیارات جنگی ترامپ رای‌گیری می‌کنند، اما درباره جزئیات این رای‌گیری سخنی به میان نیامده است.

قطعنامه کاهش اختیارات جنگی ترامپ پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده، اما تصویب آن در سنا که اکثریت آن را هم‌حزبی‌های ترامپ در اختیار دارند بعید به نظر می‌رسد.

کلیدواژه ها :محرمانه
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking