۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹

اقدامات سپاه قدس رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است

اقدامات سپاه قدس رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت:اقدامات سپاه قدس رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است.

آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت‌بخش جمعه زنجان، اظهار کرد: عمر کوتاه اما پربرکت حضرت زهرا (س) الگو و سبک زندگی برای همه انسان‌ها است و مردم ما با ارادت به پیغمبر (ص) و ائمه‌اطهار (ع) به ایام فاطمیه اول و دوم احترام گذاشته و مراسم عزاداری برگزار می‌کنند و شناخت از  اهداف اقدامات این بانوی بزرگوار، سبب هدایت می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه حفظ اسلام و پاسداری از مکتب امامت و ولایت از دلایل مهم شهادت حضرت فاطمه (س) بود، ادامه داد: فاطمه زهرا (س) برای اینکه صدای اعتراض خود را برساند در مسجدالنبی و نیز در جمع زنان انصار و مهاجر سخنرانی کردند.

خطیب نمازجمعه زنجان با بیان اینکه حضرت زهرا (س) در دیدار با زنان انصار و مهاجر که به عیادت ایشان آمده بودند، این دیدار را به یک میتینگ سیاسی تبدیل کرد، افزود: ایشان در این دیدار فرمودند که مردان شما که از یاران پیامبر (ص) بودند، مسیر درست را گم کرده و کسی که از مسیر هدایت دور شود، ظالم شده و از رحمت الهی دور می‌شود و این در حالی است که آنان از مسیری که رسول اکرم (ص) به وضوح نشان داده و پایه‌گذاری کرده بود، خارج شده و به معیارهای جانشینی پیامبر (ص) بی‌توجهی کردند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه مسلمان علاوه‌بر آخرت باید دنیای خود را نیز آباد کند، یادآور شد: اسلام فقط خواندن نماز نیست بلکه اقتصاد، سیاست و فرهنگ را نیز شامل می‌شود.


امام جمعه زنجان در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در نمازجمعه هفته قبل اشاره و اظهار کرد: در نمازجمعه هفته پیش رهبر انقلاب توصیه‌های مهمی داشتند که باید همه به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: مردم باید قوی شوند و تنها راه پیش‌پای ملت، قوی شدن است و اگر یک نفر به دنبال قوی شدن است، باید اثرگذار باشد و برای اهداف مقدس باید وسیله رسیدن به هدف نیز، مقدس بوده و در چارچوب اسلام باشد.

این مسئول با اشاره به اقتدار فرهنگی، گفت: اقتدار فرهنگی زمینه‌ساز تعالی است که اقتدار مادی و معنوی پیش‌نیاز آن است. جامعه اسلامی باید قوی و غنی باشد تا توزیع عدالت شیرین شود؛ چرا که توزیع فقر در جامعه اسلامی پسنیده نیست. 

آیت‌االه خاتمی در رابطه با خودباوری، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا به آنچه که می‌خواهیم برسیم و باید ثابت کنیم که می‌توانیم؛ همان‌گونه که اگر موشک‌ها را تولید نمی‌کردیم دشمن ما را راحت نمی‌گذاشت؛ همچنین اقتدار عمومی مسئله مهم دیگری است که اقتدار درونی، سیاسی، اقتصادی و ... را شامل می‌شود که در راستای خودباوری است. از اینرو همه جامعه باید با یکدیگر همبستگی داشته باشند و تنگ‌نظری‌ها از میان برود.

خطیب نمازجمعه زنجان با اشاره به نقش سپاه قدس در منطقه و بیانات رهبر انقلاب در این رابطه، عنوان کرد:  ۲۳ سال قبل شهید والامقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی سپاه قدس را پایه‌گذاری کرد؛ آنها رزمندگان بدون مرز هستند که در قدم اول از کرامت انسانی حمایت می‌کنند؛ در حالی که مرز جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی و ... برای آنان وجود ندارد چراکه حفظ کرامت همه انسان‌ها در دین اسلام نیز سفارش شده است.

وی افزود: رژیم جعلی صهیونیست از فعالیت سپاه قدس به لرزه درآمده است؛ پس از شهادت سردار سلیمانی، قدم اول خروج آمریکا از منطقه بود که در حال تحقق یافتن است.

امام جمعه زنجان با اشاره به سرمای هوا، خاطرنشان کرد: الگوی مصرف گاز باید رعایت شود؛ چراکه استفاده بیش از حد اسراف است و اگر مصرف بیش از حد شود، کارخانه‌ها از چرخه تولید خارج می‌شود که انتظار می‌رود در همه بخش‌ها الگوی مصرف رعایت شود و این مهم در همه جامعه به خوبی توصیه و اطلاع‌رسانی شود.


انتهای پیام

منبع : ایسنا
website tracking