۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵

مشکلات شهرک صنعتی سگزی زیر ذره‌بین استاندار

مشکلات شهرک صنعتی سگزی زیر ذره‌بین استاندار

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عباس رضایی در بازدید از واحدهای صنعتی شهرک سگزی اظهار داشت: این شهرک مسائل و مشکلات خاص خود و مسائلی که مبتلا به سایر شهرک‌ها است را دارد.

استاندار اصفهان با اشاره به وجود واحدهای فعال این شهرک افزود: واحد کوثر صنعت یک واحد فعال و جوان با میانگین سنی 32 سال است که سبب افتخار است و می‌تواند الگویی برای جوانان فارغ‌التحصیل باشد که فقط به دنبال کار اداری هستند، این چنین واحدی یک الگوی خوبی برای جوانان جویای کار است.

وی با بیان این‌که بیشتر مسائل و مشکلات شرکت‌‌های مستقل مواد اولیه است، گفت: در این رابطه با معاون وزیر صمت، تماس تلفنی برقرار کردم و قرار شد، روز یکشنبه در این شهرک حاضر شوند و مسائل و مشکلات این شهرک و کارخانجات آن مطرح شود.

رضایی با تأکید بر این‌که پیگیری لازم را برای حل مسائل و مشکلات شهرک  سگزی را انجام می‌دهم، بیان کرد: ورق و آهن اسفنجی مورد نیاز شرکت‌های صنعتی است که می‌توان آن را حل و فصل کرد، شرکت‌های صنعتی عقیده دارند ورق را در بورس به فروش برسد، اما تولیدکنندگان در بورس محدودیت‌هایی دارند، بعضی‌ها در بورس می‌خرند و در بازار آزاد می‌فروشند و نرخ بالا می‌رود و برای کارخانه‌ها صرفه اقتصادی ندارد بنابراین واحدهای تولیدی دچار مشکل می‌شوند که با آمدن معاون وزیر این مسائل و مشکلات مطرح می‌شود.

استاندار اصفهان با اشاره به این‌که تسهیلات مورد نیاز یکی دیگر از مشکلات واحدهای صنعتی است، تصریح کرد: برای این‌که چرخه اقتصاد بچرخد نیاز به پول است، در این راستا درخواست‌ها جمع‌بندی شده و جلسه ویژه‌ای برای این شهرک گرفته می‌شود، تا بتوانیم مشکلات را داخل استان برطرف کنیم.

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی بعضی از کارخانجات در شهرک صنعتی سگزی خاطرنشان کرد: مسائل محیط زیستی مسائل درستی است و واحدهای تولیدی از نظر زیست محیطی باید در راستای رفع این مشکلات بکوشند.

رضایی عنوان کرد: به مدیرکل محیط زیست مأموریت داده شده که در راستای کمک به حل مسأله و رعایت استانداردها در این شهرک اقدام کنند، سلامت انسان‌ها از هر چیزی مهم‌تر است؛ فضای سبز شهرک، کمربند سبز و زیرگذر مشکلات دیگر این شهرک صنعتی بود که با ادارات کل ذی‌ربط هماهنگی می‌کنیم و در جهت حل آن قدم بر می‌داریم.

انتهای پیام/63101/ج20/

کلیدواژه ها :صنعتی بورس اصفهان
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking