۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴

شناسایی۱۳۲ نقطه حادثه خیز در سطح محورهای آذربایجان شرقی /ثبت تخلفات رانندگی با 57 دستگاه

شناسایی۱۳۲ نقطه حادثه خیز در سطح محورهای آذربایجان شرقی /ثبت تخلفات رانندگی با 57 دستگاه

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رضا کریمی‌نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اثربخشی قیمت  بنزین در سال‌های پیش فقط سه درصد در کاهش تصادفات نقش داشت، اظهار داشت: این کاهش نیز فقط یکسال طول کشید و بعدا مردم خود را وفق دادند و الان نیز همان شرایط پیش‌بینی می‌شود.

وی به حجم تردد و ترافیک و جمعیت رو به فزون کشور تاکید کرده و گفت: برنامه‌های ما به سمت هوشمندسازی جاده‌هاست تا از طریق برنامه "ای تی اس" در راستای ارائه خدمات مطلوب پیش رویم.

کریمی‌نژاد با اشاره بر اینکه ۸۵ درصد کار گواهینامه به صورت سیستمی انجام می‌گیرد، افزود: الان دیگر در  اروپا پلیس در چهارراه و خیابان نمی‌ایستد و سیستمی اداره می‌شود.

۱۳۲ نقطه حادثه‌خیز در آذربایجان‌شرقی

وی با بیان اینکه ۱۳۲ نقطه حادثه‌خیز در استان شناسایی شده است، افزود: ۶۳ نقطه از نقاط حساس استان دارای اولویت برای اصلاح هستند که ۲۰ نقطه در سال ۹۸ اصلاح شده است.

کریمی‌نژاد ادامه داد: ۲۴ دوربین نظارت تصویری در استان وجود دارد که وضعیت ترافیک و جوی جاده‌ها از آن طریق مشاهده می‌شود که البته اکثر این دوربین‌ها در نقاط حساس نصب شده است.

وی گفت: ۵۷ دستگاه سامانه ثبت تخلف نیز در جاده‌های استان  نصب شده است که سرعت خودرو را به صورت لحظه‌ای ثبت می‌کند.

سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی افزود: البته برای  ۴۰ نقطه نیز  سامانه ثبت تخلف پیش‌بینی شده که در حال حاضر ۷۵ درصد پیشرفت کار داشته است ولی در کل ۹۹ سامانه در استان نصب شده است.

کریمی نژاد با بیان اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری کاهش ۱۱ درصدی تصادفات فوتی در مدت مشابه در سال قبل را شاهد هستیم، اظهار داشت: رتبه دوم کشور در کاهش تصادفات در سطح کشور هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ۶ دستگاه vmc جهت اطلاع رسانی به شهروندان در جهت کاهش تصادفات دراستان نصب شده است.

منبع : فارس
website tracking