۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳

متراژ حفاری چاه‌های نفت و گاز به بیش از ۱۳۲ هزار متر رسید

متراژ حفاری چاه‌های نفت و گاز به بیش از ۱۳۲ هزار متر رسید
معاون شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: متراژ حفاری چاه‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور در ۱۰ ماه امسال از ۱۳۲ هزار متر عبور کرد.

محمد آل‌خمیس با بیان اینکه از این متراژ حفاری ۱۲ هزار و ۶۸۶ متر مربوط به آذرماه است، اظهار کرد: از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه عملیات حفر و تکمیل ۹۶ حلقه چاه به اتمام رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت ملی‌حفاری ایران، وی با اشاره به اینکه از این تعداد چاه نیز ۱۲ حلقه در آذرماه تکمیل و برای بهره‌برداری در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت، افزود: از مجموع چاه‌های حفرشده در سال جاری دو حلقه اکتشافی، ۳۵ حلقه توسعه‌ای توصیفی و ۵۹ حلقه تعمیری بوده است.

آل‌خمیس تصریح کرد: ۷۰ حلقه از این چاه‌ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۳حلقه در شرکت نفت فلات قاره، دو حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی، سه حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت، شش حلقه در قالب پروژه‌ای و دو حلقه در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شد.

معاون شرکت ملی‌حفاری ایران در عملیات حفاری عنوان کرد: در۱۰ ماه گذشته کارکنان این شرکت در نتیجه تلاش شبانه‌روزی و هم افزایی با شرکت‌های متقاضی، حفاری ۹ حلقه چاه نفت و گاز را ۸۹ روز زودتر از برنامه ابلاغی انجام و در اختیار کارفرما قرار دادند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking