۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

تلاش سعودی‌ها برای انکار عقب‌نشینی AFC؛ تایید میزبانی باشگاه‌های ایران در دست «کمیته اجرایی» است!

تلاش سعودی‌ها برای انکار عقب‌نشینی AFC؛ تایید میزبانی باشگاه‌های ایران  در دست «کمیته اجرایی» است!

به گزارش خبرگزاری فارس، بحث میزبانی باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا این روزها به مهمترین بحث ملی تبدیل شده و همه در تلاش برای گرفتن حق قطعی نمایندگان ایران در AFC هستند. با تلاش‌های شبانه روزی مسئولان ورزش، کنفدراسیون آسیا کمی عقب نشینی کرد.

در جدیدترین خبر در این زمینه سلطان المهوس، خبرنگار ورزشی سعودی در تلاش است تا این عقب نشینی را پنهان کند و در ادعایی عجیب عنوان کرد: برگزاری بازی‌های باشگاه‌های ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2020 به میزبانی این کشور همچنان بستگی به رای کمیته اجرایی AFC دارد. کنفدراسیون آسیا در این شرایط به صورت دقیق ناظر این پرونده خواهد بود.

به گزارش فارس، این ادعای عجیب خبرنگار عربستانی درحالیست که با رایزنی‌های انجام شده، کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه رسمی به فدراسیون ایران در مورد بازی‌های مرحله گروهی بر خلاف ادعای این روزنامه نگار سعودی اعلام کرد که 3 بازی نخست نمایندگان ایران در این مرحله به صورت میهمان برگزار می‌شود تا رای نهایی درباره این پرونده بوسیله «دبیرخانه AFC» صادر شود.

این ادعای خبرنگار سعودی برخلاف نامه رسمی AFC به فدراسیون ایران است. چون مدعی است که رای نهایی را کمیته اجرایی صادر می‌کند اما در این نامه ذکر شده که دبیرخانه AFC با نظارت شیخ سلمان رای را صادر می‌کند. نفوذ عربستان در کمیته اجرایی و داشتن چند عضو داخل آن می تواند تمام آراء این کمیته را تحت الشعاع قرار دهد اما این ادعا صحت ندارد و برخلاف نامه AFC  به فدراسیون ایران است.

در این نامه AFC همچنین به فدراسیون ایران اعلام شده که بازی‌های مرحله پلی‌اف به صورت قطع در کشور ثالث(امارات) برگزار می‌شود.

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking