۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۰

تهیه طرح جامع برای ۹۰ بقعه متبرکه استان سمنان

تهیه طرح جامع برای ۹۰ بقعه متبرکه استان سمنان

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان درباره برنامه‌های این اداره کل برای تقویت آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه این استان اظهار کرد: در هر شهرستان برنامه خاص و ویژه‌ای به‌منظور تقویت جایگاه آستان مبارکه امام‌زادگان (ع) و بقاع متبرکه پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر اینکه این برنامه‌ها به شکل استانی هم پیگیری می‌شود، تصریح کرد: هر ساله میزبان برنامه استانی تجلیل از امام‌زادگان (ع) و بقاع متبرکه در استان سمنان هستیم و برنامه‌هایی در قالب جشن، سخنرانی و تقدیر از اعضای هیأت امنای بقاع متبرکه و امام زادگان (ع) استان اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اینکه تهیه طرح جامع بقاع متبرکه را در اولویت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان داریم، اضافه کرد: سال ۹۶، دو یا سه طرح جامع در استان سمنان تهیه شده بود و از آن تاریخ در غیر از طرح جامع، ساخت‌وساز و توسعه ممنوع شد؛ چون این اقدامات توسط هیأت امناها اصولی نبود و جلوی آن باید گرفته می‌شد.

تدینی ادامه داد: هم مردم به این موضوع اعتراض می‌کردند و هم اجحاف و هدررفت امکانات و هزینه‌ها در شرایط قبل وجود داشت و به همین خاطر جلسات آموزشی برگزار شده است و هیأت امنای بقاع متبرکه نسبت به این موضوع توجیه شدند.

وی با بیان اینکه طرح جامع برای ۹۰ بقعه متبرکه استان سمنان تهیه شده است، تصریح کرد: در استان سمنان در این ۹۰ بقعه متبرکه فعالیت عمرانی انجام می‌دهیم که در برخی گسترده‌تر و در برخی بقاع متبرکه هم محدودتر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با تأکید بر اینکه تعدادی از بقاع متبرکه در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی قرار دارند، اضافه کرد: نقشه‌برداری از این بقاع متبرکه برای اجرای طرح جامع انجام شده است و این طرح هم در این بقاع اجرایی خواهد شد.

تدینی با اشاره به اینکه موقوفات آستان قدس رضوی به شکل مستقل زیر نظر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مدیریت می‌شود، تصریح کرد: تمام امور این موقوفات به شکل مستقل انجام می‌شود.

کلیدواژه ها :خیریه
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking