۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹

تهران| ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه شهرها غیرقابل اغماض است

تهران| ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه شهرها غیرقابل اغماض است
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری تهران گفت: ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در حاشیه شهرها خط قرمز مجموعه استان و فرمانداری‌هاست که باید توسط شهرداری پیگیری شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پیشوا، علیرضا طاهری‌نسب امروز در مراسم معارفه شهردار پیشوا با اشاره به شاخصه‌های مدیریت شهری اظهار داشت: مدیریت شهری چندوجهی و خاکریز خدمت به مردم است و با توجه به رشد سریع شهرها و نیازهایی که به دنبال دارد یکی از شاخص‌های مهّم مدیریت شهری شناخت مسائل و پیگیری آن‌هاست.

وی ادامه داد: نخستین شاخص یک مدیر شهری بهره‌گیری از تکنولوژی برای هوشمندسازی شهر و ریسک‌پذیری در مقابل مسائل موجود است.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری تهران بیان کرد: توجه به طرح‌های محرک توسعه و حذف تصدی‌گری شهرداری در پروژه‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید در برنامه‌های شهرداران باشد.

طاهری‌نسب ادامه داد: تعامل با ادارات شهرستان، خلاقیت برای ایجاد منابع جدید درآمدی، ارتقا سطح مدیریت و بهبود هزینه‌کردها، تدوین سیاست‌های کلی و نگاه کارشناسانه در طرح‌ها، جلب مشارکت شهروندان، ایجاد نشاط اجتماعی و اطمینان‌بخشی به مردم و تلاش در جهت رفع مشکلات آنان باید از سوی مدیر شهری مورد توجه قرار گیرد.

وی تهیه برنامه پنج ساله را از نیازهای مدیریت‌های شهری دانست و گفت: شهرداران اهتمام ویژه‌ای به تهیه برنامه پنج ساله داشته و کلیه عملیات بهسازی و نوسازی در این برنامه دیده شود.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری تهران همچنین افزود: پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه شهر باید به ‌عنوان یکی از خطوط قرمز مجموعه استان و فرمانداری به صورت جدی از سوی شهرداری پیگیری شود.

ساخت و ساز غیرقانونی در « زیارت» بیداد می‌کند / تصرفات بی‌رویه‌ در ناهارخورانرئیس کل دادگستری استان اصفهان: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه زاینده رود تعیین تکلیف می‌شودنظارت بر ساخت و سازها در اردبیل تشدید می‌شود

تکمیل پروژ‌ه‌های نیمه‌تمام اولویت مدیریت شهری جدید پیشوا قرار دارد

در ادامه غلامرضا حبیبی به عنوان شهردار جدید پیشوا اظهار داشت: انتخاب بنده به عنوان شهردار پیشوا به اتفاق آراء اعضای شورای اسلامی شهر بود که مسئولیت اینجانب را در مقابل آحاد مردم به ویژه خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر چندین برابر کرده است.

وی تصریح کرد: از نخبگان و صاحبنظران منطقه درخواست همکاری و مشاکت دارم و حتی دست نیاز به سمت منتقدان خود دراز می‌کنم زیرا اعتقاد دارم اگر انتقاد سازنده باشد بی‌شک سبب پیشرفت و توسعه می‌شود.

شهردار پیشوا همچنین ادامه داد: از نیروهای بومی در شهرداری جهت پیشرفت و تعالی شهر نهایت کمک و مساعدت را خواهیم گرفت.

حبیبی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را از اولویت‌های مدیریت شهری جدید پیشوا دانست و گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام از جمله ساختمان شهرداری، مجموعه فرهنگی ‌ورزشی، ساختمان آتش‌نشانی و تجهیز شهر به دوربین‌های پایش تصویری از جمله برنامه‌های پیش‌روی مدیریت شهری است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد بالای جمعیت اتباع و استفاده آنان از خدمات عمومی شهر، می‌طلبد با کمک فرماندار شهرستان این قشر در اختصاص سرانه‌ها لحاظ شوند.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking