۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰

آغاز تهیه گزارش استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت‌وساز

آغاز تهیه گزارش استفاده از مصالح غیر استاندارد در ساخت‌وساز

محمد شکرچی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا کاهش کیفیت ساخت‌وساز به دلیل استفاده از اقلام و مصالح ساختمانی ارزان قیمت است، گفت: گزارش‌های پراکنده‌ای از محل‌های اجرای ساخت‌وساز به دست ما رسیده است که برخی سازندگان از اقلام ارزان قیمت برای ساخت مسکن استفاده می‌کنند.

وی افزود: در تعاملی که با سازمان ملی استاندارد انجام دادیم قرار بر این شد تا این سازمان یک گزارش میدانی و مکتوب از اقلام استاندارد در ساخت‌وساز مسکن تهیه کند.

شکرچی‌زاده با اشاره به اینکه این اقلام استاندارد حتی شاید ارزان‌قیمت هم باشند اظهار داشت: اقلام ارزان‌ به معنی نداشتن استاندارد نیست چرا که برخی اقلام و مصالح ساختمانی هستند که در حالی که ارزان‌ هستند استاندارد خوبی دارند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اضافه کرد: اتفاقاً در گزارشی که تهیه خواهد شد تأکید بر روی اقلام و مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت‌وساز مثل آهن، میلگرد و سیمان است چرا که این اقلام هستند که می‌توانند بر بالا بردن ایمنی ساختمان‌ها در مقابل زلزله نقش بسزایی داشته باشند.

چند هفته پیش بود که شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی اعلام کرده بود به دلیل گران شدن مصالح ساختمانی برخی سازنده ها از اقلام ارزان قیمت استفاده می کنند و همین موضوع باعث کاهش کیفیت ساخت و ساز شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking