۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱

سرپرست موقت سفارت آمریکا مسیر فرودگاه تا سفارت را با بالگرد طی کرد

سرپرست موقت سفارت آمریکا مسیر فرودگاه تا سفارت را با بالگرد طی کرد
سرپرست موقت سفارت آمریکا در کابل در حالی از حمایت کشورش برای تامین امنیت در افغانستان می‌گوید که خود فاصله فرودگاه تا سفارت این کشور را بالگرد طی کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «رابرت ویلسون» سرپرست موقت سفارت آمریکا در کابل که جایگزین «جان بس» سفیر سابق این کشور شده با انتشار توئیتی از رسیدنش به کابل خبر داد.

ویلسون در این پیام نوشت: از اینکه در این برهه حساس از تاریخ افغانستان کارم را در سفارت آمریکا در کابل آغاز می‌کنم، هیجان زده‌ام.

وی افزود: چه انتخابات افغانستان باشد، چه روند مذاکرات صلح یا دیگر اولویت‌ها، من و کشورم از راهی که مردم افغانستان برای آینده‌ این کشور پرافتخار انتخاب می‌کنند، کاملا حمایت می‌کنیم.

تصویر منتشر شده از ویلسون وی را در حال خارج شدن از یک بالگرد در محوطه سفارت آمریکا در کابل نشان می‌دهد.

گفتنی است که نظامیان آمریکایی و اعضای سفارت آمریکا همواره فاصله 3 کیلومتری سفارت این کشور تا فرودگاه «حامد کرزی» را با بالگرد طی می‌کنند.

مقامات و فرماندهان آمریکایی همچنین فاصله چند صدمتری بین ساختمان سفارت و ارگ ریاست جمهوری افغانستان را نیز با استفاده از بالگرد طی می‌کنند که باوجود هزینه بالای هر پرواز، مسیر هوایی را به دلیل تهدیدات امنیتی مسیر زمینی انتخاب می‌کنند.

«جان سپکو» سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان در گزارشی گفته بود که هزینه پرواز فاصله 3 کیلومتری از سفارت آمریکا تا فرودگاه حامد کرزی 1350 دلار است که از هزینه پرواز کابل-واشنگتن نیز بیشتر می‌باشد.

«اشرف غنی» : ارتش افغانستان حتی 6 ماه هم بدون کمک‌های آمریکا دوام نخواهد آورد!افغانستان؛ «ویتنام» جدید آمریکا/کارکنان سفارت آمریکا فاصله 100 متری را با بالگرد طی می‌کنندتشدید ناامنی‌ها در افغانستان؛ هزینه پرواز میان سفارت و پایگاه آمریکا در کابل گران‌تر از پرواز کابل-واشنگتن

مقامات آمریکایی و غربی نیز همواره در سفر به افغانستان بطور چراغ خاموش وارد این کشور می‌شوند و در سفر ترامپ به افغانستان نیز رئیس جمهور آمریکا بطور مخفیانه و شبانه به این کشور آمد و حتی از سفر به کابل و حضور در ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز خودداری کرد و در پایگاه نیروهای آمریکایی در بگرام با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان دیدار داشت.

کلیدواژه ها :کابل سفارت
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking