۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۲

مسکن ارزان می‌شود

مسکن ارزان می‌شود

ابوالفضل طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: از چند ماه قبل اجرای طرح مسکن ملی اقدام در زنجان آغاز شده است، که امیدواریم به کاهش قیمت مسکن بیانجامد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان با بیان اینکه این طرح فعلا در مرحله ثبت‌نام است اما به نظر می‎رسد، طرح مثبتی در راستای کاهش قیمت مسکن باشد، تصریح کرد: با اجرای این طرح قطعا شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خواهیم بود که البته تاثیر آن را در دراز مدت شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر اجرای این طرح جلوگیری از قیمت‌گذاری در دیوار در یک برهه زمانی نیز موجب کنترل قیمت‌ها شد، گفت: همچنین تصمیماتی نیز در استان اتخاذ شده که با افرادی که اقدام به گرانی مسکن به سود منافع شخصی می‌کنند برخورد شود و در این راستا مشاورین املاک بدون مجوز پلمب شده‌اند.

طاهری با بیان اینکه در حال حاضر 800 مشاور املاک در زنجان فعال است، گفت: از ابتدای سال تاکنون هیچ واحد مشاوره املاکی مجوز فعالیت نگرفته است.

گفتنی است، وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح «اقدام ملی تأمین مسکن»  را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی کرده است که از این تعداد سهم استان زنجان 4 هزار و و ۹۲۰ واحد است.

از مجموع سهم استان در ساخت مسکن در طرح اقدام ملی یک هزار و 291 واحد مسکونی در شهرهای زیر 100 هزار خانوار جمعیت و 3 هزار و 474 واحد مسکونی نیز در شهرهای بالای 100 هزار خانوار احداث می‌شود.
وفق مفاد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین‌نامه مربوط به آن، شرایط و مشخصات طرح افرادی که می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند شامل افرادی است که  از یکم فروردین ماه سال1384 به بعد فاقد زمین یا واحد مسکونی بوده و از سال 1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

در حال حاضر ۶ هزار و ۷۹۱ خانوار مازاد بر واحدهای مسکونی، در استان وجود دارد و  ۲۳ هزار و ۶۲۷ واحد خانه خالی در استان زنجان موجود است.

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking