۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۸

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، ضیا رضایی مدیرکل کمیته امداد خمینی(ره) ایلام در نخستین استارت آپ ویکند ویژه مددجویان ایلام اظهار داشت: حدود ۴۵۰ نفر از مددجویان دانش آموخته با هدف ورود به عرصه کسب و کار در این رویدادهای کارآفرینی شرکت کرده و ۵۷ ایده کارآفرینی در زمینه کسب و کارهای نوین شناسایی شده است.

وی افزود: این رویداد کارآفرینی با حضور حدود ۹۰ نفر از دانش آموختگان مددجو و جویای کار این نهاد و با همکاری پارک علم و فناوری، اداره‌کل فناوری اطلاعات و شرکت هزاره سوم برگزار شده است.

جابجایی بخشی از خط انتقال آب گل گل در منطقه بانبرز ایلام

افشین مظاهری مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام گفت: جابه‌جایی و نوسازی بخشی از خط انتقال آب گل گل در منطقه بانبرز شهر ایلام به طول 3 کیلومتر با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.

وی افزود: اجرای این طرح کاری بزرگ در اجرای پروژه‌های شرکت آبفا استان است به‌دلیل اینکه  طی سالیان گذشته در منطقه بانبرز ساخت و سازهای غیر مجازی بر روی مسیر خط انتقال آب گل گل احداث شده این امر مخصوصا در هنگام شکستگی خط مشکلات عدیده‌ای را به‌وجود آورد به منظور جلوگیری از احتمال وقوع این شکستگی‌ها و به جهت اطمینان از پایداری شبکه توزیع، نسبت به جابجای سه کیلومتر از این خط اقدام شده است.

یازدهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه (آب) در ایلام برگزار می‌شود

افشین مظاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام عصر جمعه در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان به اهمیت فرهنگ سازی و نهادینه سازی مدیریت مصرف آب در مدارس پرداخت و گفت: باید نگرش کودکان و نونهالان را از کودکی به سمت استفاده صحیح از آب سوق دهیم تا نسل آینده نسلی صرفه‌جو باشند.

وی افزود: هر ساله شرکت آبفای استان در چارچوب نخستین واژه آب با همکاری و همیاری آموزش و پرورش نسبت به فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب در بین دانش آموزان اقدام می‌کند.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اضافه کرد: امسال نیز در تلاش هستیم یازدهمین دور این جشنواره را برگزار کنیم چرا که معتقدیم آموزش و نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب در سنین کودکی به ویژه نخستین روزهای یادگیری خواندن و نوشتن، بسیار کم هزینه و اثربخش خواهد بود و امیدواریم با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم در فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب بیش از پیش موفق باشیم.

وی  تاکید کرد: اهمیت آب در عصر کنونی به قدری است که تمام مسائل را تحت تاثیر قرار داده،  لذا فرهنگ سازی مصرف بهینه آب  لازم و ضروری است. 

مظاهری یادآور شد: علی‌رغم اینکه تعرفه آب مدارس، کمترین تعرفه است، اکثر  مدارس دارای بدهی معوق هستند و آموزش و پرورش باید برنامه ریزی لازم را در خصوص پرداخت مطالبات معوقه به‌عمل آورد. 

انتهای پیام /970821

منبع : فارس
website tracking