۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۲

در گفت‌وگوی ویژه خبری مطرح شد؛

محمدی: باید تقاص خون سردار سلیمانی را با اخراج آمریکایی ها از منطقه بگیریم

کارشناسان مسائل سیاسی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب (٢٧ دی ماه) به بررسی بیانات مهم رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران پرداختند.

محمدی: باید تقاص خون سردار سلیمانی را با اخراج آمریکایی ها از منطقه بگیریمبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هادی محمدی کارشناس مسائل منطقه، حسین روزبه کارشناس مسائل سیاسی و مهدی اسماعیلی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران امشب ۲۷ دی ماه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی بیانات مهم رهبری در نماز جمعه تهران پرداختند.

هادی محمدی کارشناس مسائل منطقه در ابتدا با اشاره به وقایع اخیری که در کشور اتفاق افتاده است گفت: باید عظمت این ایام را درک کرد.

او با اشاره به عظمت شهادت سردار سلیمانی جایگاه و تاثیری که ایشان در محیط داخلی سیاست های ملی و منطقه‌ای داشتند افزود: باید تقاص خون سردار سلیمانی را با اخراج آمریکا از منطقه بگیریم ، آمریکا خطوط قرمز ما را زیر پا می گذارد و از این خطوط عبور می کند و لذا این موضوع نشان دهنده این مطلب است که آنها گزینه های موجود را برای محقق کردن اهدافشان موثر نمی بینند و تصور می کنند از طریق زیر پا گذاشتن قواعد بازی می توانند ایران را وادار به تسلیم کنند.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به اینکه امروز شاهد حضور گسترده مردم در مراسم نماز جمعه بودیم ادامه داد: مردم به صورت یک دل و یک صدا در مراسم نماز جمعه شرکت کردند، آمریکا دست به اقدامات تاکتیک رسانه ای زده است و اجازه نمی‌دهد محیط بین الملل و ملت های خارجی عظمت و عمق ضربه ای را که به آنها وارد شده را درک کنند .

محمدی با اشاره به بصیرت مردم در حمایت از نظام ،مقام معظم رهبری و دستگاههای نظامی گفت: ما ابزارهای قدرت پاسخ را در اختیار داریم و غرب به دنبال برجام های منطقه ای و موشکی است این در حالی است که عامل نهایی نیروی قدس است.

او با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش قدرت پاسخ را در مقابل ایران ندارند زیرا در شرایط افول قرار دارند گفت :رژیم صهیونیستی نیز قدرت ماند گاری و حفظ موجودیت را ندارد ،آمریکا محکم ترین سیلی را بعد از جنگ جهانی دوم خورده است به طوری که میزان تلفات به شدت بالا است.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به اینکه آنها میزان تلفات خود را در عین الاسد به صورت قطره چکانی اعلام می کنند به طوری که مجروحین خود را به بیمارستان‌های کویت و اسرائیل انتقال داده‌اند گفت: متاسفانه رسانه های موجود موضوعات جدید را مطرح می‌کندتا موضوعات مهم نادیده بمانند ،امروز ایالات متحده با همه امکانات عاجز از پاسخ ساده به سیلی موشکی است که در عین الاسد دریافت کردند.

محمدی با اشاره به اینکه رسانه های آمریکایی، عربی و بی‌بی‌سی موضوعات جدید را برجسته می کنند این در حالی است که آنها نمی‌توانند جلوی این واقعیت را بگیرند گفت : ترامپ ریل جدیدی را باز می کند تا فضای نظامی را وارد فضای دیگری کند.

در حال تکمیل..

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking