۲۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۸

تعطیلی یک واحد صنعتی آلاینده در آرادانرئیس ‌اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان گفت: یک واحد تولید سولفات سدیم در ناحیه صنعتی سیدآباد این شهرستان به دلیل آلایندگی تعطیل شد.
جواد شاه حسینی اظهار داشت: در پی کنترل و پایش شبانه‌روزی ماه‌های اخیر کارشناسان محیط زیست از واحدهای صنعتی مستقر در آرادان، واحد صنعتی تولید سولفات سدیم به عنوان واحد آلاینده شناسایی و به این واحد اخطار رفع آلایندگی داده شد.
وی ادامه داد: واحد آلاینده تولید سولفات سدیم در ناحیه صنعتی سید آباد با وجود اخطاریه‌های زیست محیطی صادر شده و اعطای مهلت زمانی مناسب برای رفع نواقص و مهار کامل آلاینده‌ها همچنان به فعالیت توام با آلودگی خود ادامه داد که منجر به تعطیلی واحد شد.
شاه حسینی بیان کرد: فعالیت این واحد صنعتی به دلیل نصب نکردن سیستم‌های کنترل آلاینده‌های هوا با انتشار ذرات و غبار همراه بود که به منظور جلوگیری از هرگونه اثرات سوء ناشی از فعالیت، در اخطاریه‌ای از ادامه فعالیت آن ممانعت شد.
رئیس‌اداره حفاظت محیط زیست آرادان تصریح کرد: فعالیت واحد تولید سولفات سدیم ضمن آلودگی هوا، موجب اعتراض واحدهای صنعتی همجوار و شهروندان آرادان نیز شده بود.    
 شاه حسینی خاطر نشان کرد: ادامه فعالیت واحد منوط به خریداری، نصب و به کارگیری سیستم‌های کنترلی متناسب با ظرفیت تولید خواهد بود.
دوم دی امسال به دلیل شدت آلودگی هوا ۳۵ واحد تصفیه دوم روغن ، ریخته‌گری و ذوب در مناطق غربی استان به دلیل آلایندگی در مدت محدود تعطیل شده بود.
ششم مرداد امسال نیز اندازه‌گیری شبانه آلاینده‌های واحدهای صنعتی شهرستان آرادان منجر به معرفی ۲ واحد تولیدی آلاینده به مراجع قضائی شد.
شهرستان آرادان با دست کم ۱۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان سمنان قرار دارد.
کلیدواژه ها :هوا صنعت
منبع : کیهان
website tracking