۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹

ارائه تخفیف به پرداخت کنندگان نقدی عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی

ارائه تخفیف به پرداخت کنندگان نقدی عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی
با پیشنهاد کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران تصویب شد که به افرادی که عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی را نقدی پرداخت کنند، تخفیف دهند.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران مبنی بر ارائه تخفیف به شهروندانی که عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی را نقدا و بصورت یکجا پرداخت کنند، رای مثبت دادند.

محمد سالاری در این راستا افزود: بر اساس این مصوبه خسارت تأخیر تادیه اسناد نکول شده که تاریخ سررسید آنها تا پایان سال 1396 است، در صورت پرداخت کل بدهی به صورت نقد و یکجا (شامل اصل و بدهی و خسارت تأخیر تادیه) تا پایان سال 1398 مشمول تسهیلات تشویقی خواهد شد.

وی افزود: در این مصوبه آمده است، اسناد با سر رسید قبل از سال 1390 و کمتر از 1 میلیارد ریال مشمول 70 درصد تخفیف، اسناد با سر رسید قبل از سال 1390 از یک تا 2 میلیارد تومان مشمول 60 درصد تخفیف، اسناد با سر رسید از 1390.1.1 تا 1396.12.26 و کمتر از یک میلیارد ریال مشمول 50 درصد تخفیف و اسناد با سر رسید از 1390.1.1تا 1396.12.26 و از یک تا دو میلیارد ریال مشمول 40 درصد تخفیف می‌شوند.

سالاری ادامه داد: بر اساس مصوبه سال گذشته شورای شهر تهران، میزان تخفیف بر اساس نرخ سود بانکی معادل حدود 15 درصد بود که با مصوبه امروز شورا، هم شهروندان به پرداخت نقدی عوارض تشویق می‌شوند و هم روند تکمیل پروژه‌های عمرانی شهرداری شتاب می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking