۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲

تهران| دولت در انتقال آلاینده‌ها به ری ظرفیت شهرستان را در نظر بگیرد

تهران| دولت در انتقال آلاینده‌ها به ری ظرفیت شهرستان را در نظر بگیرد
رئیس شورای شهرستان ری با بیان اینکه بسیاری از صنایع آلاینده و مزاحم استان تهران در حال حاضر به شهرستان ری منتقل شده است گفت: دولت و مسئولان نظام باید ظرفیت شهرستان ری را برای انتقال مشکلات بعدی ارزیابی کنند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، حسن خلیل‌آبادی امروز در جلسه شورای شهرستان ری با اشاره به روز پژوهش و اهمیت این روز در توسعه کشور اظهار داشت: شوراها باید بخشی از درآمد خود را صرف فعالیت‌های پژوهشی کنند و با توجه به اینکه کار و وظیفه شورای اسلامی شهرها و روستاها سیاست‌گذاری است لذا ضروری است که تمامی تصمیمات با تحقیق و تفحص صورت گیرد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به ظرفیت موجود در شهرستان، باید خلاقیت نهفته در روستاها را به‌واسطه اهالی خلاق و نوآور به‌کار گرفته و از این توانمندی‌ها بهره‌گیری کنیم.

رئیس شورای شهرستان ری با بیان اینکه مشکلات متعددی در حوزه راه‌های مواصلاتی شهرستان وجود دارد افزود: در سال جاری رسیدگی به وضعیت و بهسازی جاده قدیم قم اولویت اقدامات راهداری در زمینه اصلاح روکش آسفالت بوده است و همچنین در حال حاضر جاده ری - ورامین مجهز به دوربین کنترل سرعت شده است.

خلیل‌آبادی تصریح کرد: براساس اطلاعات و آمار ارائه شده اداره راهداری شهرستان ری در حال حاضر دارای 19 دستگاه ماشین‌آلات جاده‌ای است و به منظور تأمین زیرساخت‌ها در فصل سرما و بارندگی 6 دستگاه ماشین مخصوص نیز اجاره شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اداره راهداری شهرستان ری به‌رغم وسعت شهرستان فاقد جاروی مکانیزه است طرح جمع‌آوری زباله‌های جاده‌ای به‌صورت یک‌بار در هفته توسط عوامل راهداری و به‌صورت دستی انجام می‌شود.

بهره‌برداری از 4 پروژه محرومیت‌زدایی و عمرانی‌ ‌در شهرری با حضور فرمانده کل سپاهتهران| آیا جدایی از پایتخت شهرری را در ریل توسعه قرار می‌دهد؟

عضو شورای اسلامی شهری تهران با اشاره به تخلیه زباله در اطراف جاده‌های شهرستان ری تأکید کرد: در راستای جلوگیری از تخله غیرمجاز نخاله‌ها در اطراف جاده می‌توان با کمک دادگستری و پلیس راه اقدام به جریمه سنگینی برای خودروهای متخلف در نظر گرفت.

خلیل‌آبادی گفت: با توجه به این که وضعیت راه به‌طور غیرمستقیم با جان و مال مردم ارتباط دارد لذا باید با هم‌افزایی ادارات در جهت کاهش آسیب‌‎های زیست محیطی در حوزه جاده‌ها اقدام شود.

وی سپس با بیان اینکه بسیاری از صنایع آلاینده و مزاحم استان تهران در حال حاضر به شهرستان ری منتقل شده است تصریح کرد: آیا دولت و مسئولان نظام نباید ظرفیت شهرستان ری را نیز برای انتقال مشکلات بعدی ارزیابی و بررسی کنند.

رئیس شورای شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: معضلات فعلی شهرستان ری باعث شده که میزان آلایندگی در شهرری افزایش پیدا کند و در روزهای آلایندگی شاخص آلودگی ری در حدود 20 درجه بالاتر از شهر تهران است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking