۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲

اقلیمی: شرایط قایقرانان ایده‌آل نیست/ قولی برای کسب سهمیه نمی‌دهم

اقلیمی: شرایط قایقرانان ایده‌آل نیست/ قولی برای کسب سهمیه نمی‌دهم

ایرج اقلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ در خصوص شرایط ملی‌پوشان آب‌های آرام برای حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: تقریبا از اول آذر که تیم را تحویل گرفتم، قرار بود یک ماه در تهران تمرین داشته باشیم و بعد به مناطق گرمسیر برویم. مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک هفته اول فروردین برگزار می‌شود و به همین دلیل باید در منطقه‌ای باشیم که با شرایط آب و هوایی میزبان مطابقت داشته باشد. احتمالا 10 روز اول دی ماه را به قشم برویم.

وی افزود:‌ قایقرانان از نظر استقامت و قدرت اوضاع خوبی ندارند و ما وقت کمی برای کسب سهمیه داریم. معمولا مسابقات قهرمانی آسیا شهریورماه یا مهرماه برگزار می‌شد اما در سال 2020 فروردین برگزار می‌شود به همین دلیل فرصت کمی داریم. سعی می‌کنیم در مدت زمان باقیمانده نقاط ضعف را برطرف کرده تا در این مسابقات نتایج مطلوب بگیریم. شرایط سختی داریم چون رقبا همه برای کسب سهمیه برنامه‌ریزی می‌کنند و اردوهای برون مرزی دارند.

سرمربی تیم ملی آب‌های آرام با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی اجازه برگزاری اردوی برون مرزی به قایقرانان ایران نمی‌دهد،‌ خاطرنشان کرد:‌ به خاطر شرایط ارزی شورای برون مرزی شورای ورزش با اردوهای خارج از کشور موافقت نمی‌کند و فکر می‌کنم آخرین اردوی ما سال 2015 بود. ما هم نمی‌توانیم فدراسیون را تحت فشار بگذاریم. به همین دلیل اگر در مناطق گرمسیر هم اردو داشته باشیم،‌ خوب است.

 

اقلیمی درباره اینکه آیا ترکیب تیم ملی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه مشخص شده، عنوان کرد: حدود 6-7 نفر در اردو هستند. چیزهایی دستم آمده اما هنوز ترکیب فیکس نشده است. ما فعلا روی استقامت و قدرت کار می‌کنیم. فکر می‌کنم یک ماه ونیم دیگر ترکیب مشخص شود. 

وی درباره اینکه چقدر به کسب سهمیه امیدوار هستید، تصریح کرد: سخت است و نمی‌توان پیش‌بینی کرد دو سهمیه در قایق 4 نفره زنان و مردان در رقابت‌های جهانی توزیع شد، 10 سهمیه هم در بخش کایاک و کانو باقی مانده است.

سرمربی تیم ملی آب‌های آرام عنوان کرد:‌کایاک در المپیک 2012 سهمیه داشت اما در 2016 ما فقط در کانو سهمیه گرفتیم. من هیچ قولی نمی‌دهم این موضوع را به فدراسیون هم گفته‌ام. شرایط بچه‌ها ایده‌آل نیست.آنها افت شدیدی کرده‌اند نمی‌دانم در این مدت شرایط چگونه بوده اما در این یک ماه طوری کار کردیم که استقامت بالا برود. قایقرانان حالا انگیزه بالایی دارند و تلاش می‌کنیم نتیجه خوبی بگیریم.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking