۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۸

وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران:

فرصت اکران عمومی مستند‌ها را می‌توان فراهم کرد

فرصت اکران عمومی مستند‌ها را می‌توان فراهم کرد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این روز‌ها مستند‌ها را در یک نوع درامی می‌بینیم که می‌تواند فرصت‌های اکران عمومی برایش ایجاد شود.

بهفرصت اکران عمومی مستند‌ها را می‌توان فراهم کردگزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف جشنواره سینما حقیقت گفت: فرصت‌هایی برای سینمای مستند پدید آمده است، البته این فرصت‌ها کافی نیست و فضای هنر و تجربه از جمله این فرصت هاست. سینمای مستند به فضا مستند نگاری نزدیک شده است. این روز‌ها مستند‌ها را در یک نوع درامی می‌بینیم که می‌تواند فرصت‌های اکران عمومی برایش ایجاد شود. می‌توان چندین تولید سینمای مستند را به جشنواره امسال ارجاع داد. این موقعیت‌ها فرصت دیدن بیشتر فیلم‌ها را ایجاد می‌کنند. یعنی اینگونه نیست که سینمای مستند فقط مخاطب خاصی را داشته باشد و آن مخاطب خاص حس کند نمی‌تواند در بازار رفت و برگشت اقتصادی سینمای مستند جایی داشته باشد.

وی ادامه داد: سینمای مستند فضای ورود به ویدئو‌ها را پیدا می‌کند؛ بنابراین هم در هنر و تجربه هم در سینمای مستندی که امروز می‌بینیم می‌توانند با قابلیت‌ها و مشتاقان که دارند فضا‌های اکران عمومی و بازار عمومی را پیدا کنند. به نظر می‌آید که سینمای مستند بین تجربه و عرصه رقابت با فضای بازار خاص هم ارتباطات خود را پیدا می‌کند.

در حال تکمیل...

کلیدواژه ها :بازار فضا
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking