۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲

عمرانی در گفتگو با دانشجو:

پیگیری‌های دانشجویان مطالبه‌گر سیستان و بلوچستان برای رفع معضل صف‌های طولانی گاز جواب داد

محمد جواد عمرانی، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزای دانشجو

محمد جواد عمرانی، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزای دانشجو از به سرانجام رسیدن پیگیری های دانشجویان مطالبه گر سیستان و بلوچستان برای معضل صف های طولانی گاز خبر داد و گفت: امروز با جمعی از دوستان به محله زیباشهر و صف کپسول گاز و چند لحظه به صورت اتفاقی با یکی از مسئولین شرکت توزیع کننده گاز نیز هم کلام شدیم. به دنبال تخریب نبودیم و نیستیم به همین علت است که تصاویری که امروز در این مکان ملاحظه کردیم را ذخیره کردیم.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد:  پس از انتشار کلیپ حضور دانشجویان در بین مردم، همه از جمله دانشجویان و مسئولین دست بدست هم دادند برای اینکه این مشکل را رفع کنند. هرچند که دیر، اما همین اتفاق مسکنی شد بر درد‌های بی شمار مردم، از نظر بنده جنبش دانشجویی در زاهدان می‌بایست با همین قدرت برای رفع مشکلات جلو برود.

وی اضافه کرد: باعث تاسف است که این مسئله یعنی وجود صف‌های طولانی برای پر کردن گاز، هنوز در برخی شهر‌های دیگر پابر جاست. البته نقش مردم نیز در رفع این مشکلات تاثیرگذار است. از این پس صف‌های طولانی گاز در زاهدان، آرام آرام با دادن اشتراک به مردم به طور کلی جمع شده و شرکت نیز قول داده است تا در صورت گرفتن اشتراک از سوی مردم، کپسول‌های گاز درب خانه‌ها توزیع شود.

عمرانی تصریح کرد: دلیل اینکه یک عده در زاهدان یک شبه پولدار می‌شوند به این دلیل است که قیمت مصوب هرکپسول گاز ۱۱ کیلویی ۷۸۰۰ تومان بوده، اما معلوم نیست چرا شرکت آن را با قیمت ۸۰۰۰ تومان به فروش می‌رساند؟ آن‌ها می‌گویند، چون پول خرد ندارند مجبورند آن را ۸۰۰۰ تومان بفروشند.

دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اگر زاهدان را نمونه در نظر بگیریم، حداقل روزی ۳۰۰۰ کپسول به فروش می‌رسد که اگر ۲۰۰ تومان‌های پول خرد را حساب و کتاب کنیم، مبلغی بالغ بر ۶۰۰ هزارتومان سود غیرمجاز به شرکت خواهد رسید، که البته این شرکت‌ها معاف از مالیات هستند. اگر این سود را در ۳۰ روز ماه ضرب کنیم به مبلغ قابل توجهی می‌رسیم.

وی اضافه کرد: این موضوع با اصل عدالت اجتماعی متناقض است، شرکت می‌تواند به راحتی با ارائه یک دستگاه کارت خوان جلوی سود غیرمتعارف خود را بگیرد که البته ما نسبت به این مساله سکوت نخواهیم کرد. بازرسان و تعزیرات و علی الخصوص دادستان محترم استان، اما باید جدی‌تر به مسئله ورود کنند.
منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking