۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱

تیم فوتسال تالاسمی مازندران بر بام کشور + تصاویر

خبرگزاری فارس _ سرویس ورزشی|دارو برای بیماران تالاسمی حکم اکسیر حیات را دارد. اگر این بیماران بر اساس پروتکل جهانی درمان، دارو دریافت کنند، می توانند مانند سایر افراد جامعه زندگی عادی داشته باشند، اما هنوز تامین دارو از دغدغه های این بیماران است.

تالاسمی از جمله بیماری های ژنتیکی است که بر اثر آن هموگلوبین، ساختار طبیعی خود را از دست می دهد و هموگلوبین غیر موثر در بدن تولید می شود که به علت معیوب بودن، قادر به اکسیژن رسانی مطلوب به اعضای بدن نیست. در واقع کمبود کلی هموگلوبین وجود ندارد، بلکه هموگلوبین غیرطبیعی افزایش یافته است.

چند روز پیش در مرکز استان مازندران ورزشکاران تالاسمی مازندران دست به کار بزرگی زدند و در مسابقات کشوری که در ساری برگزار شد، عنوان قهرمانی را از آن خود کردند تا نشان دهند چیزی از سایر ورزشکاران کم ندارند.

مسابقات فوتسال تالاسمی کشور به میزبانی استان مازندران و در شهر ساری، در مجموعه ورزشی ایثار برگزار شد که در نهایت نماینده مازندران در این رقابت ها با حمایت مدیریت مجموعه ورزشی ایثار، قهرمان این رقابت ها شد.

تیم انجمن کیمیای سلامت که تشکیل شده از بازیکنان بیماران تالاسمی بود، موفق شد باوجود مشکلات زیاد، در مسابقات کشوری که به میزبانی خودشان  برگزار شد، تحت عنوان تیم مازندران، مقام اول را کسب کنند. این تیم با حمایت قاسمی مدیر مجموعه ورزشی ایثار که تنها حامی این بیماران برای تشکیل تیم بود، روانه این مسابقات شد و با حمایت‌های صورت گرفته و استفاده از امکانات مجموعه ورزشی ایثار، عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرد تا افتخار بزرگی برای ورزش استان مازندران کسب کند.

نتایج تیم تالاسمی انجمن کیمیای سلامت مازندران در این رقابت‌ها :

بازی اول : 

مازندران ۶ فارس ۴

بازی دوم :

مازندران ۶ خوزستان ۱

بازی سوم :

مازندران ۷ گلستان ۱

به گزارش فارس، بعد از مازندران تیم فارس مقام دوم و خوزستان مقام سوم را کسب کردند.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking