۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷

تهران| اتوبوس کافه کتاب در روستاهای شهرری به حرکت درآمد

رئیس اداره ارشاد شهرستان ری گفت: اتوبوس کافه کتاب به صورت چرخشی در چندین روستای بخش مرکزی اقدام به توزیع کتاب در میان دانش‌آموزان کرده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، حسن صفوی امروز با حضور در کافه کتاب روستای عمادآور با اشاره به ظرفیت های شهرستان ری برای پایتختی کتاب ایران اظهار داشت: با توجه به قدمت شهرستان ری و حضور دانشمندان، اندیشمندان و هنرمندان در سطح جهانی این شهرستان شایستگی کسب پایتخت کتاب را دارد.

وی افزود: پیش از این و در سال های گذشته در 4 سال متوالی شهرستان ری نامزد پایتخت کتاب بوده لذا امیدواریم که امسال موفق به کسب مقام نخست شود.

رئیس اداره ارشاد شهرستان ری بیان کرد: امروز اتوبوس کافه کتاب به‌صورت چرخشی در چندین روستای بخش مرکزی اقدام به توزیع کتاب در میان دانش‌آموزان کرده است.

ارسال کتابخانه‌های سیار به مدارس شبانه‌روزی خراسان رضویروایت تسنیم از روزگار سخت یار مهربان؛ گرانی کاغذ صدای ناشران کتاب را درآوردکتاب در سبد کالای مردم شهرستان‌های جنوب کرمان وارد شدوی ادامه داد: اتوبوس کافه کتاب از روستای عمادآور با 1000 جلد کتاب در مضامین مختلف برای توزیع در روستاهای بخش مرکزی شهرستان ری حرکت کرده است.

صفوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه پایتختی کتاب ایران بیان کرد: در راستای این اقدام ارزنده، اداره ارشاد شهرستان ری تاکنون در 45 روستا حضور یافته و 70 تفاهم‌نامه با 320 مصوبه داشته که تا سال آینده اجرایی می‌شود‌.

وی در ادامه با بیان اینکه فعالیت خوب دستگاه‌ها رایحه کتاب را در ری انتشار داده تاکید کرد: محوریت کتاب ها در سطوح کودکان، نوجوانان و جوانان است و تاکنون 8 کتابخانه در سطح شهرستان دایر و در حال ایجاد است و همچنین 20 هزار جلد کتاب نیز میان روستائیان و متقاضیان توزیع شده است.

همچنین در ادامه فاطمه فکوریان بخشدار مرکزی شهرری اظهار داشت: در راستای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به‌منظور تحقق «ری پایتخت کتاب ایران» همراه با کتابخانه سیار کافه کتاب عمادآور در چندین روستای بخش مرکزی حضور یافته و اقدام به توزیع کتاب شده است.

وی افزود: حرکت کتابخانه سیار در روستاهای بخش مرکزی که از نظر امکانات کتاب و کتابخوانی محدودیت دارند به منظور ترویج کتابخوانی انجام شده است.

بخشدار مرکزی ری در ادامه با بیان اینکه حرکت این اتوبوس در حوزه فرهنگی باعث غنای فرهنگی و طی مسیر پیشرفت و توسعه می‌شود گفت: اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از فضاهای هر چند کوچک به‌منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شده و در این میان افتتاح کافه کتاب در روستای عمادآور به عنوان محلی برای گفت‌وگو و مفاهمه نوجوانان و جوانان روستا شده است.

فکوریان در پایان خاطرنشان کرد: خانه کتاب درختی در روستای تقی آباد نیز به زودی به منظور ترویج کتابخوانی افتتاح خواهد شد تا به عنوان مکانی برای برنامه‌ریزی‌های لازم پرورش فکری و فرهنگی نوجوانان و جوانان و اقشار مختلف باشد.

کلیدواژه ها :برنامه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking