۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴

رشت| 800 زندانی جرایم غیرعمد برای آزادی نیازمند کمک خیران هستند

ستاد دیه استان گیلان امسال 307 زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرد و 800 زندانی دیگر نیز منتظر مساعدت نهادها و خیران هستند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، هر ساله تعداد زیادی از افراد به‌دلایل مختلفی ازجمله مهریه، دیه و جرایم مالی مختلف روانه زندان‌ها می‌شوند و این موضوع موجب شده است که سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران فکری برای این افراد کنند تا آنها از نعمت بودن در جامعه و کنار خانواده خود محروم نشوند.

زندان رفتن این افراد علاوه بر ایجاد آسیب‌های مادی و معنوی زیاد برای آنان و خانواده‌هایشان، هزینه‌های زیادی را نیز برای دولت ایجاد می‌کند لذا نیاز است تا بستر مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فراهم شود.

طبق اعلام ستاد دیه استان گیلان از ابتدای امسال تاکنون 307 زندانی جرایم غیرعمد در این استان آزاد شدند و 800 نفر دیگر نیز در انتظار مساعدت نهادها و خیران هستند تا به آغوش خانواده‌های خود برگردند.

487 زندانی جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی در انتظار کمک‌های خیّرینبیش از 13 هزار زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های کشور وجود دارد11 زندانی جرایم غیرعمد به همت واقفان استان گلستان از زندان آزاد شدند

رئیس ستاد دیه گیلان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) اظهار داشت: ستاد دیه تنها به زندانیانی که مرتکب جرایم غیرعمد شده‌اند کمک می‌کند همچنین زندانیانی که جرایم مالی و بدهکاری دارند نیز از بزرگ‌ترین طیفی هستند که از خدمات ستاد دیه بهره‌مند می‌شود.

علیرضا یزدانی با بیان اینکه ستاد دیه به صاحب‌کارانی که توانایی پرداخت هزینه‌های بیمه کارگران خود را ندارند و به زندان افتادند نیز کمک می‌کند بیان کرد: رانندگانی که دچار حادثه شده و بیمه ندارند و همچنین گروهی که مرتکب قتل شبه‌عمد شدند نیز از خدمات این ستاد بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ستاد دیه استان گیلان 9 هزار زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرد ابراز داشت: از ابتدای امسال تاکنون 307 زندانی جرایم غیرعمد در گیلان توسط ستاد دیه استان آزاد شدند که این افراد معادل 130 میلیارد تومان بدهی داشتند.

رئیس ستاد دیه گیلان با بیان اینکه 80 میلیارد تومان از مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده از طریق بیمه، خیران و تقسیط به‌دست آمده است گفت: از طریق گذشت شاکیان نیز 45 میلیارد تومان از بدهی زندانیان بخشیده شد و در نهایت 6 میلیارد تومان نیز توسط ستاد دیه گیلان تأمین و پرداخت شد.

یزدانی از انتخاب گیلان به‌عنوان استان برتر در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سطح کشور خبر داد و افزود: تهران، اصفهان و سپس گیلان 3 استان برتر در زمینه تعداد زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شده هستند و از این رو از همه نیکوکاران و کسانی که با ما همکاری کردند قدردانی می‌کنم.

رئیس ستاد دیه استان گیلان بر ضرورت کمک هر شخص به اندازه توان خود به زندانیان نیازمند تأکید و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 800 زندانی جرایم غیرعمد در سراسر گیلان منتظر کمک‌های خیران هستند تا به آغوش خانواده‌های خود بازگردند و تحقق این امر مساعدت همه خیران را می‌طلبد.

کلیدواژه ها :زندانی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking