۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۸

تدبیر درست مسؤولان عامل رهایی از مشکلات اقتصادی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد با اشاره به اهمیت تدبیر درست در جامعه اسلامی اظهار کرد: باتدبیر درست می‌توان از اخلال اقتصادی رهایی یافت و باید مسئولان درست تدبیر و برنامه‌ریزی کنند.

وی تصمیم نادرست و غیر کارشناسی را نخستین عامل شکست یک دولت دانست و افزود: اسراف، عدم عبرت از گذشته و کثرت خطا پایه‌های دیگر سقوط و شکست یک دولت خواهد شد.

امام‌جمعه بجنورد حسن تدبیر را عاملی برای رونق زندگی مسلمانان عنوان کرد و ادامه داد: آفت جامعه و زندگی فردی و اجتماعی گرفتار شدن به سوء تدبیر و مدیریت است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های جمعه بجنورد به سالروز شهادت آیت‌الله مفتح اشاره کرد و گفت: این متخصص دین و دانشگاه توسط رگبار منافقان به شهادت رسید و این روز در تقویم به‌عنوان سالروز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با تبیین چرایی وحدت حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: این دو نهاد با خون خود درخت نهضت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و سپس در دفاع مقدس دوشادوش یکدیگر در نبرد علیه دشمنان ایستادگی کردند.

وی حضور در عرصه‌های سازندگی و جهادی را نمونه بارز دیگر وحدت حوزه  و دانشگاه بیان و تصریح کرد: این خدمات باعث محرومیت‌زدایی و گره‌گشایی و خدمات‌رسانی به مناطق محروم شده است.

خطیب جمعه بجنورد تأسیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها را گامی دیگر در راستای وحدت حوزه و دانشگاه دانست و ادامه داد: در گام دوم انقلاب و مبتنی بربندهای آن باید این وحدت عمق بیشتری پیدا کند و گفتمانی برمدار گام دوم شکل بگیرد.

وی با تأکید بر محورهای نخست و دوم این بیانیه مبنی بر گسترش علم و دانش و معنویت و اخلاق گفت: ظرفیت‌های علمی کشور همچون امور دانش‌بنیان باید در همه نقاط ظهور پیداکرده و گسترش یابد و در کنار آن پرورش انسان باد مورد تأکید باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تولید علم و پرورش انسان را دو بال توسعه و پیشرفت جامعه بیان کرد و ادامه داد: رسالت دانشگاه و حوزه در چله دوم انقلاب به ظهور نشاندن بیانیه گام دوم انقلاب است که می‌توان از مسیر پایان‌نامه و امور پژوهشی آن را دنبال کرد.

وی در بخشی دیگر به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: اروپاییان برادر و همکار آمریکا هستند و باید از رقم خوردن برجام دیگری جلوگیری کرد.

یعقوبی با تذکر و هشدار نسبت به مسئولان کشور تصریح کرد: مسئولان حواس خود را جمع کنند و باهوش و درایت باشند تا گرفتاری جدید ایجاد نشود زیرا نامردی و خلف وعده آمریکایی‌ها تجربه‌شده است و خیانتشان اثبات‌شده است.

وی در انتها با اشاره به‌پایان یافتن زمان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: هرکسی از فیلترها عبور کند و مورد تأیید شورای نگهبان باشد خوب است اما در بین کاندیداهای نهایی باید خوب‌تر را برگزید.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking