۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۵

حضور کمرنگ کشورهای در حال توسعه در سطوح مدیریتی دفتر مقابله با جرم و‌ مواد مخدر سازمان ملل

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، طی سخنرانی در نشست مشترک کمیسیون مواد مخدر و کمیسیون پیشگیری از جرم و عدالت کیفری سازمان ملل، با استقبال از انتخاب خانم «غدا والی» از مصر به عنوان مدیر اجرایی جدید دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل و قدردانی از تلاش های «فدوتوف»، مدیر فعلی دفتر، بر اهمیت در دسترس بودن یک بودجه ثابت، قابل پیش بینی و کافی برای دفتر مقابله به منظور تقویت ارائه کمک های فنی از سوی این دفتر به کشورهای در حال توسعه تاکید کرد.

غریب آبادی همچنین ضمن ابراز نگرانی عمیق از چالش های مالی پیش روی هیأت بین المللی کنترل مواد مخدر و دبیرخانه آن به دلیل کمبود بودجه عمومی که بر توانایی های آن در تضمین نظارت بر اجرای معاهدات کنترل مواد مخدر اثر می گذارد، اظهار داشت: ضروری است تا ترتیبات مالی و اداری لازم برای تضمین استقلال کامل مالی و فنی هیأت و قادر ساختن آن برای انجام وظایفش ذیل معاهدات مربوطه، اتخاذ شود. نماینده دائم کشورمان در همین راستا تاکید کرد که دریافت هرگونه کمک داوطلبانه توسط هیأت، بایستی کاملا شفاف و در راستای ماموریت های اساسنامه ای آن باشد.

سفیر کشورمان در ادامه افزود: کشورهای عضو انتظار دارند تا دفتر مقابله قبل از معرفی و اجرای هر نوع برنامه و ابتکار جدید در سطوح زیر منطقه ای، منطقه ای و جهانی و نیز در مورد فعالیت های جاری و برنامه ریزی شده، با آن ها مشورت کند.

غریب آبادی با ابراز نگرانی از برخی اطلاعات موجود در گزارش مدیر اجرایی دفتر مقابله در خصوص نسبت ترکیب جنسیتی کارکنان و همچنین عدم توازن جغرافیایی در کارکنان دفتر، اظهار داشت: متاسفانه، تلاش ملموس و موثری از سوی دفتر جهت افزایش حضور نمایندگانی از کشورهای در حال توسعه در ترکیب کارمندان دفتر مشاهده نمی شود. وی، در این رابطه از مدیر اجرایی خواست تا ضمن ارائه یک برنامه جامع اقدام در این خصوص، تلاش های خود در جهت ایجاد توازن جغرافیایی در کارکنان دفتر مقابله در تمامی سطوح را افزایش داده و نتایج مربوطه را نیز به دو کمیسیون ارائه دهد.

کلیدواژه ها :جرم سازمان مواد مخدر
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking