۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸

گزارش تسنیم از بازار اسلامشهر|دلالان ‌‌تب گرانی اجناس را تشدید کردند + فیلم

به رغم وعده مسئولان در تشدید نظارت ها در بازار پس از افزایش قیمت بنزین، اما بازدید میدانی خبرنگار اسلامشهر از سطح شهر گواه افزایش قیمت کالاهای اساسی به ویژه میوه و تره بار دارد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، افزایش قیمت بنزین و به تبع آن افزایش اقلام و کالاهای اساسی مردم که دور از انتظار هم نیست نگرانی هایی را در جامعه به ویژه قشر کارگر و کم درآمد به وجود آورده است که شهرستان اسلامشهر نیز از این موضوع مستثنی نیست.

برخی خانواده های 3 تا 4 نفره کمتر از 2 میلیون تومان درآمد دارند و کوچکترین افزایش قیمت در کرایه‌های حمل و نقل و اجناس ضروری و خوراکی ممکن است سبد خانوار را کوچک کرده اثرات سوئی بر سلامت جسم افراد و به دنبال آن اجتماع وارد کند.

با هدف اطلاع از وضع موجود در بازار و تغییر قیمت‌ها در اثر افزایش قیمت بنزین سری به مراکز خرید مواد خوراکی در اسلامشهر زدیم تا از نزدیک در جریان تغییر قیمت ها و رضایتمندی مردم قرار گیریم.

افزایش 10 درصدی مصرف سی‌ان‌جی در تهران پس از گرانی بنزینگزارش میدانی تسنیم| دلال‌ها: الان وقت خرید دلار نیست؛ ضرر می‌کنیدروایت تسنیم از روزگار سخت یار مهربان؛ گرانی کاغذ صدای ناشران کتاب را درآورد

یکی از فروشندگان سوپرمارکت در این شهرستان با اشاره به افزایش برخی اقلام خوراکی اظهار داشت: پس از افزایش قیمت بنزین حبوبات از قبیل نخود، لوبیا، عدس و لپه حدود 20 درصد افزایش قیمت داشته و تخم‌مرغ نیز در هر کارتون بیش از 10 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: قطعا افزایش قیمت اجناس به دلیل بالا رفتن قیمت بنزین است، چرا که وانت بارها کرایه باری که از شرکت برایمان می‌آوردند را افزایش داده و بالا رفتن قیمت بنزین را دلیل افزایش کرایه حمل بار عنوان می‌کنند.

فرد دیگری که فروشنده گوشت گوسفندی و گوساله بود با گلایه مندی از کاهش فروش موادپروتئینی و گوشتی گفت: در یک ماه اخیر گوشت گوسفندی و گوشت گوساله نه تنها افزایش نداشته بلکه قیمت ها کاهش نیز یافته است.

وی ادامه داد: به دلیل بضاعت مالی کم و کاهش قدرت خرید، مردم نمی‌توانند به راحتی گوشت خریداری کرده و این ماده غذایی را در سبد خانواده خود قرار دهند.

این فروشنده با اشاره به اینکه اگر میزان فروش افزایش یابد قیمت ها هم بالاتر می‌رود تاکید کرد: مجبوریم قیمت‌ها را پایین نگه داریم تا فروش بیشتری داشته باشیم وگرنه شهروندان به دنبال مغازه ای که اجناس را به قیمت پایین تر می فروشند می روند یا کمتر خرید می کنند.

مرد میانسالی که در میدان میوه و تره بار اسلامشهر غرفه عرضه پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی داشت ضمن گلایه از شرایط به وجود آمده تصریح کرد: کرایه وانت بارها در کمتر از یک ماه 30 هزار تومان افزایش یافته و برخی غرفه داران هم قیمت‌های تره بار را افزایش داده‌اند اما من به دلیل اینکه مشتریان اغلب از قشر کم درآمد و کارگر هستند ریالی روی اجناس نکشیدم.

اما در مقابل کسانی که از افزایش قیمت‌ها شاکی بودند افرادی نیز بودند که از شرایط کنترل بازار پس از افزایش قیمت بنزین احساس رضایت داشتند. جوانی که فروشنده مواد پروتئینی مرغ بود از ثابت ماندن قیمت مرغ و محصولات دیگران خبر داد. همچنین مرد میانسال دیگری نیز ضمن تشدید نظارت ها بر بازار گفت: گویا مسئولان این بار به وعده خود وفا کرده و با نظارت بیشتر در بازار مانع افزایش قیمت‌ها شده اند که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

ما نیز امیدواریم با توجه به افزایش قیمت بنزین، مسئولان نظارت و کنترل بیشتری بر قیمت‌ها در بازار داشته باشند و وعده های خود را تحقق بخشند ، چرا که افزایش قیمت‌ها فشار مضاعفی بر اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه وارد می سازد و در آینده ای نه چندان دور مشکلات فراوان دیگری بر دغدغه افزایش قیمت ها ایجاد می کند.

گزارش از بهاره عشقی صابر

کلیدواژه ها :افزایش قیمت فروشنده
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking