۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵

لیبی|تهدید «حفتر» به غرق کردن کشتی‌های ترکیه/ اظهارات السیسی درباره حل سیاسی بحران لیبی

یک فرمانده وابسته به شبه نظامیان خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته لیبی تهدید کرد که هر کشتی ترکیه را در سواحل لیبی غرق خواهد کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از  پایگاه خبری عربی 21، فرج المهدوی فرمانده ژنرال حفتر امروز گفت که شبه نظامیانش با قدرت با هر کشتی ترکیه که به سواحل لیبی نزدیک شود، مقابله خواهند کرد.

وی گفت: "نیروهایم از فرماندهی کل ارتش لیبی (شبه نظامیان حفتر) دستورات واضحی گرفته اند که هر کشتی ترکیه را که به سواحل لیبی نزدیک شود، منهدم و غرق کنند.

لیبی|درخواست پارلمان تحت سیطره حفتر از سازمان ملل

این فرمانده گفت: "نیروهای مسلح لیبی به فرماندهی حفتر مصمم هستند که اجازه اجرای توافق ترکیه با دولت وفاق درباره تعیین مرزهای دریایی و ایجاد یک منطقه اقتصادی در شرق مدیترانه را ندهند.

وی ابراز عقیده کرد: "اکثر سواحل لیبی تحت کنترل ارتش ملی لیبی (شبه نظامیان حفتر) است.

اظهارات المهدوی همزمان با تاکید رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر آمادگی کشورش برای اعزام نیروهای ترکیه به لیبی برای حمایت از دولت وفاق لیبی به ریاست السراج مطرح شد.

ژنرال حفتر با نیروهایش شرق لیبی را در دست دارند. غرب لیبی و شهر طرابلس نیز در کنترل دولت وفاق لیبی است که سازمان ملل آن را به رسمیت شناخته است.

شبه نظامیان حفتر چند ماه پیش عملیات خود به سمت طرابلس را برای به گفته خود پاکسازی آن از تروریست ها آغاز کردند، اما در حومه آن زمینگیر شدند. حفتر مورد حمایت امارات و مصر و عربستان است.

همزمان عبدالحکیم معتوق سیاستمدار نزدیک به ژنرال حفتر گفت که هدف اصلی توافق السراج و اردوغان سلطه بر دریای مدیترانه و محاصره مصر و عربستان است.

قاهره: دستکاری مرز خود با لیبی را نخواهیم پذیرفت

علی عبدالعال رئیس مجلس نمایندگان مصر گفت که کشورش "دستکاری" مرزهای غربی خود با لیبی را نخواهد پذیرفت.وی تاکید کرد که قاهره به حمایت از حفتر ادامه خواهد داد.

سیسی: راه حل سیاسی فراگیر بحران لیبی در راه است

رئیس جمهور مصر گفت که در طول ماههای آینده به یک راه حل فراگیر برای بحران لیبی دست یافته خواهد شد و طبیعتا یک راه حل سیاسی خواهد بود.

عبدالفتاح السیسی در اولین کنفرانس انجمن صلح و توسعه پایدار آسوان در آفریقا افزود: به راه حلی برای این بحران دست یافته خواهد شد که یکی از کانون های تروریسم را از بین خواهد برد که از طریق آن سلاح و تروریست به کشورهای همجوار منتقل می شود.سیسی گفت: مصر اولین کشوری است که از حوادث لیبی آسیب دیده است.

کلیدواژه ها :السیسی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking