۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷

جزئیات نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای در استان تهران از زبان رئیس ستاد انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به نام‌نویسی از 3 هزار و 868 نفر داوطلب کاندیدای مجلس شورای اسلامی در استان گفت: از این تعداد 83 درصد مردان و 17 درصد بانوان هستند و همچنین از این تعداد 24 درصد سابقه داوطلبی و 25 درصد سابقه ایثارگری دارند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، شکرالله حسن بیگی امروز در نشست خبری که با حضور خبرنگاران در شهرستان دماوند برگزار شد اظهار داشت: ستاد انتخابات استان تهران در نیمه نخست اردیبهشت ماه به عنوان نخستین استان کشور تشکیل شدند که پس از چهار روز نخستین جلسه آن برگزار شد.

وی ادامه داد: مباحثی که مربوط به حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه بود از جمله هماهنگی عوامل اجرایی، آموزش نمایندگان فرماندار، بخشدار و عمده مباحثی که در جهت روان شدن انتخابات کمک می کند از جمله موضوعاتی بود که امروز در جلسه مطرح شد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در پاسخ به خبرنگاران در مورد اجازه تغییر حوزه انتخابیه کاندیدا پس از ثبت نام بیان کرد: طبق قانون داوطلبان یک بار می‌توانند حوزه انتخابیه خود را تا 15 روز قبل از اخذ رای تغییر دهند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

بی‌طرفی سپاه در انتخابات پیش‌رو؛ چیدمان هیئت‌های اجرایی انتخابات لرستان باید بی‌طرفانه باشدستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی مهریز تشکیل شداستانداران و فرمانداران امنیت‌ انتخابات را تامین کنند

حسن بیگی با بیان اینکه 37 هیئت اجرایی در تهران تشکیل شده است افزود: این افراد در برابر اموری مانند تبلیغات زودتر از موعد داوطلبان مسئول هستند که اگر داوطلبان شروع به کار تبلیغاتی کرده باشند باید حتما به استان گزارش داده شود که این موضوع در تایید صلاحیت آنان نیز موثر خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه در شهرستان دماوند اجازه هیچ گونه مصاحبه، عکس و پخش کردن اسامی داوطلبان وجود نداشت علی‌رغم اینکه در سایر شهرستان‌ها این موضوع رسانه‌ای می‌شد تصریح کرد: ما نباید از روز ثبت نام مبلغ شخص یا جناح خاصی باشیم و اگر اجازه این امر وجود نداشته صرفا بنابر این مورد بوده تا قانونمند عمل کنیم و با توجه به اینکه صلاحیت افراد به هر دلیلی تایید نشده باید آبروی شخص داوطلب حفظ شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران ادامه داد: 3 هزار و 868 نفر داوطلب کاندیدای مجلس شورای اسلامی در استان تهران شدند که از این تعداد 83 درصد مردان و 17 درصد بانوان هستند و همچنین از این تعداد 24 درصد سابقه داوطلبی، 25 درصد سابقه ایثارگری و 4 درصد سابقه نمایندگی دارند.

حسن بیگی در پایان با اشاره به جوانگرایی در روند نام‌نویسی از داوطلبان خاطرنشان کرد: گروه های سنی 30 تا 35، 570 نفر و 36 تا 40 سال 832 ثبت نام کرده اند که که این نشان می‌دهد سن داوطلبان رو به جوانی بوده است.

کلیدواژه ها :استان ها
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking