۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴

به همت بسیج سازندگی

چهار هزار و ۵۰۰ کارگاه تولیدی در همدان راه‌اندازی شد
 مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: چهار هزار و ۵۰۰ کارگاه تولیدی در این استان راه‌اندازی شده‌است.
سرهنگ پاسدار علی قراباغی‌، در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی و تجلیل از کارآفرینان موفق بسیجی افزود: برای راه‌اندازی این تعداد کارگاه ۶۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که منجر به ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی شده است. وی گفت: سال ۹۸ با شروع بارندگی‌های سیل‌آسا ۲۲ استان از جمله همدان تحت تاثیر قرار گرفتند و در ابتدا ۴۰ روز جهادگران در منطقه گمیشان استان گلستان خدمت‌رسانی کردند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان افزود: با بازگشت به استان همدان دریافتیم که میزان خسارت در همدان بیشتر بوده و ۱۷ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی بر اثر سیلاب آسیب دیدند.
سرهنگ قراباغی ادامه داد: بسیج سازندگی وظیفه احداث و مرمت ۵۰۰ واحد را در این استان بر عهده گرفتند که کار ساخت ۱۸۷ واحد و مرمت ۲۲۳ واحد به اتمام رسید و کار ساخت ۴۴ واحد در روستای برفیان تویسرکان نیز احداث می‌شود. وی گفت: اجرای ۴۰ هزار پروژه  محرومیت‌زدایی به مناسبت چهلمین سال انقلاب از بهمن سال گذشته در دستور کار سپاه قرار گرفت که سهم همدان یک هزار و ۴۰ طرح بود که یک هزار و ۶۰ طرح در همدان بهره‌برداری شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بیان کرد: یکی از ماموریت‌های سپاه با محوریت صندوق قرض‌الحسنه رخ داد چرا که راه‌اندازی این صندوق‌ها به مردمی کردن اقتصاد کمک می‌کند.
سرهنگ قراباغی ادامه داد: یک هزار و ۱۳۷ گروه جهادی ساماندهی و شناسنامه دار شدند که شامل ۵۰۹ گروه پایگاه محور و ۶۲۸ گروه جهادی جغرافیا محور است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان یادآوری کرد: در سیل امسال ۱۳۷ گروه جهادی، اربعین ۳۲ گروه جهادی ، نوروز ۹۸ حدود ۷۸ گروه جهادی فعالیت داشتند و ۲۵ گروه در زمینه طرح کرامت و پیشگیری از اعتیاد فعال شدند.

کلیدواژه ها :همدان
منبع : کیهان
website tracking