۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۰

به مناسبت روز دانشجو؛

دانشجویان یزدی در نشستی با مسئولان استان ۹ مورد مهم را مطالبه کردند

لید مشکل داره؟؟/دانشجویان یزدی در نشستی با مسئولان عالی رتبه استان ۹ مورد مهم را مطالبه کردند

 

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به مناسبت روز دانشجو روز گذشته همایش «دانشجو صدای مردم»، با حضور مسئولین عالی رتبه استان یزد و دانشجویان برگزار شد. این همایش با حضور طالبی، استاندار استان؛ دهقانی، رئیس مجمع نمایندگان استان؛ سرهنگ پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر استان؛ و حدادزاده، دادستان استان یزد برگزار شد.

در این همایش نمایندگان تشکل‌های دانشجویی استان در پیشگاه مسئولان از دغدغه‌ها جنبش دانشجویی و مطالبات مردمی گفتند.

پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر یزد در این نشست گفت: طبق دستور رهبری اگر زمینی در تملک سپاه است و در عین حال مردم نیز سند دارند؛ سپاه موظف است آن‌ها را واگذار کند.

فرمانده سپاه الغدیر یزد ادامه داد: اراضی دهکده مقاومت در نزدیکی پارک کوهستان شامل ۷۳ پروژه‌ی ورزشی و تفریحی شامل پینت بال، اسب سواری، اهداف پروازی و... است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ۱۰۰ دهستان محروم کشور فعالیت محرومیت زدایی انجام می‌دهد.
دانشجویان یزدی در نشستی با مسئولان عالی رتبه استان ۹ مورد مهم را مطالبه کردند
وی تصریح کرد: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه استان، در دوردست‌ترین نقاط استان، اقدامات قابل توجهی انجام داده است. برای داشتن اقتصاد پویا شاخص‌های نیروی انسانی، انرژی، فناوری، مواد اولیه، بازار مصرف و سرمایه در گردش لازم است که ایران تمام آن‌ها را داراست؛ لذا چاره مشکل را باید در به کارگیری این ظرفیت‌ها جست.

پورشمسی در خصوص بحث انتخابات نیز گفت: دغدغه‌ سپاه پاسداران برگزاری انتخابات امن و مشارکت حداکثری و حصول مجلس طراز انقلاب اسلامی است.

طالبی، استاندار یزد در خصوص اتفاقات و اغتشاشات اخیر گفت: با معترضان مدارا کردیم و صدای اعتراضشان را تجمل کردیم، اما باید نیرو‌های امنیتی با تخریب و اغتشاش مقابله می‌کردند.

استاندار یزد پیرامون اختلاف نظر‌ها و موضوع برجام گفت: در مورد برجام نظری ندارم، اما نباید اختلافات، ما را مقابل هم قرار دهد. زیبنده دانشجویان و کنشگران سیاسی نیست که دولت را منتسب به قشری خاص کنند و احتیاج به همدلی بیشتری احساس می‌شود. رویکرد من مطابق با انتقادات دانشجویان است و پذیرای انتقادات هستم.
لید مشکل داره؟؟/دانشجویان یزدی در نشستی با مسئولان عالی رتبه استان ۹ مورد مهم را مطالبه کردند
وی در خصوص ویژگی‌های استان یزد نیز اضافه کرد: سزد سومین استان مهاجرپذیر کشور بوده و در میزان رشد طلاق نیز دارای رتبه‌ی بالایی است، اما در تعداد طلاق، رتبه پایینی داریم. همچنین در مسیر جلوگیری از خام فروشی قرار داریم.

حدادزاده، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد در خصوص مبارزه با مفاسد در استان افزود: در حوزه‌های مختلف مفاسد اقتصادی و زمین خواری اقدامات خوبی انجام شده است. در چندسال اخیر حتی یک مورد پرونده برای کنش اجتماعی و سیاسی دانشجویان تشکیل نشده و اگر فعالیت‌های دانشجویی در چارچوب قواعد دانشگاه باشد، نهاد‌های خارج از دانشگاه هم ورود نخواهند کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد تصریح کرد: در مورد ریزش سقف خوابگاه علوم پزشکی پیگیری خواهیم کرد. همچنین پیگیر معضل حاشیه نشینی نیز هستیم.
در بحث حفاظت از محیط زیست و تاخت و تاز‌های سازمان‌ها ورود کرده ایم. موضوع اصلی در اعتراضات؛ شنوایی گوش مسوولان است.
لید مشکل داره؟؟/دانشجویان یزدی در نشستی با مسئولان عالی رتبه استان ۹ مورد مهم را مطالبه کردند
مهمترین مطالبات دانشجویان در این نشست به ۹ مورد از جمله: مطالبات مربوط به رسیدگی به معضل حاشیه نشینی و مهاجر پذیری؛ مشکل بیکاری و تعطیلی کارخانه ها؛ انتقاد به خام فروشی منابع معدنی و طبیعی؛ درخواست رسیدگی به معضل مالکیت و تغییر کاربری باقرالعلوم؛ انتقاد به برخورد‌های امنیتی با دانشجویان؛ عدم توجه به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان؛ انتقاد به اجرای سند ۲۰۳۰؛ مطالبات مربوط به وضع معیشتی مردم و مطالبات مربوط به خوابگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خلاصه می‌شود.
منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking