۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۹

دانشگاه بین‌المللی امام (ره) ۱۵ قرارداد پژوهشی با صنایع امضا کرده است

علی رجب‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قراردادها در حوزه‌های حسابداری، فنی و مهندسی، معدن، آینده پژوهی و مدیریت صنعتی هستند.

وی با بیان اینکه بخشی از این قراردادها در قزوین و بخشی نیز با صنایع خارج از استان هستند، اضافه کرد:مهمترین این قراردادها در حوزه کاوش معدن است که در کوه‌های شرق ایران مطالعات یافتن رگه‌های طلا را برعهده خواهد داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: دفتر ارتباط با صنعت در راستای تسهیل ارتباط دانشگاه و صنعت، برگزاری کمیته‌های مشترک، تورهای صنعتی در سطح اساتید و دانشجویان فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد.

به گفته وی، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۰ مورد از صنایع مورد بازدید قرارگرفته که برخی از این بازدیدها هم منجر به عقد قرارداد شده و برخی نیز در حد ارایه مشاوره اولیه بوده است.

رجب‌پور به دوره‌های مهارت افزایی برای دانشجویان اشاره و یادآور شد: در این راستا دانشجویان علاوه بر دوره‌های کارورزی خود، یک دوره تکمیلی ۴۰ تا ۵۰ ساعته را با همکاری دانشگاه در صنایع مرتبط با رشته خود می‌گذرانند و امسال نیز برای نخستین مرتبه این دوره‌ها برای دانشجویان گروه مکانیک و برق برنامه‌ریزی شده است.

وی به موانع موجود در ارتباط با صنعت اشاره و تصریح کرد: شاید مهمترین مانع در این ارتباط حضور نداشتن افراد تصمیم‌گیر صنایع در قزوین و استقرار آنها در تهران است، یعنی تنها کارخانه در قزوین واقع شده اما رکن اصلی تصمیم‌گیری‌ها در پایتخت مستقر بوده و همین ارتباط دانشگاه را با آن صنایع مستقر در سطح استان را سخت می‌کند.

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) افزود: البته از طرف دیگر حضور کارخانه‌ها در استان قزوین یک ظرفیت بزرگ دانشگاهی محسوب شده که با ارتباطات موثر و مستمر می‌توان از حداکثر ظرفیت‌های آنها استفاده کرد.

وی اظهار داشت: اعتبارات دولتی برای قرارداد با صنایع و تقویت ارتباط با آنها به هیچ وجه مناسب نیست و نباید به آنها اکتفا کرد بلکه باید به دنبال جذب اعتبارات از منابع بخش خصوصی رفت.

رجب‌پور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های قزوین در حوزه کشاورزی، اضافه کرد: این بخش نباید در حوزه ارتباط با صنایع مغفول بماند و ما نیز به آن توجه ویژه خواهیم داشت.

انتهای پیام
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking