۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۳

جانسون: ما به تک تک آرا نیاز داریم

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس از افرادی که هنوز تصمیم سیاسی خود را در انتهابات پارلمانی نگرفته اند خواست برای اجرای برگزیت و خروج از بلاتکلیفی به حزب او رای دهند.

جانسون: ما به تک تک آرا نیاز داریمبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس به دلیل نگرانی از احتمال ناکامی در کسب اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور اذعان کرد رقابت در این انتخابات فشرده است و از افرادی که هنوزتصمیم سیاسی خود را نگرفته اند خواست برای اجرای برگزیت و خروج از بلاتکلیفی به حزب او رای دهند.

بوریس جانسون در مصاحبه‌ای که در رسانه‌های این کشور منتشر شد گفت: ما به تک تک آرا نیاز داریم و اگر بتوانیم اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را بدست آوریم می‌توانیم ۳۱ ژانویه روند خروج کشور از اتحادیه اروپا را آغاز کنیم و به پیشرفت، سرمایه گذاری و رهایی از بن بست برگزیت دست یابیم.

وی در عین حال این فرصت را آخرین شانس برای آنچه که نجات این کشور و خروج از بن بست برگزیت توصیف کرد دانست و ادعا کرد: با اجرای طرحش برای جدایی این کشور از اتحادیه اروپا سرمایه گذاری و رونق اقتصادی به این کشور باز خواهد گشت و دوپارچگی در جامعه هم از بین خواهد رفت.

جانسون به تمجید از برنامه هایش اکتفا نکرد و با حمله به اصلی‌ترین حزب رقیبش یعنی کارگر و جرمی کوربین رهبر این حزب که نتایج نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد نسبت به روز‌های گذشته به او نزدیکتر شده است گفت: با روی کار آمدن کوربین این کشور ورشکست می‌شود و بحران برگزیت تداوم می‌یابد و بی ثباتی‌ها نیز ادامه خواهد یافت.

انتخابات انگلیس روز ۱۲ دسامبر برگزار می‌شود. پس از این انتخابات که رقبای اصلی آن نمایندگان احزاب کارگر و محافظه کار هستند، سرانجامِ خروج پنجمین اقتصاد بزرگ جهان از اتحادیه اروپا [برگزیت] مشخص خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking