۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴

حاجی‌زاده در میزگرد بسیج دانشجویی فارس:

هسته‌های مطالبه‌گری بسیج دانشجویی بر وضعیت بازار‌ها نظارت خواهد کرد

هسته‌های مطالبه‌گری بسیج دانشجویی بر وضعیت بازار‌ها نظارت خواهد کرد
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به مناسبت روز دانشجو، میزگردی با حضور مظفری دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شیراز و میلاد حاجی زاده مسئول مرکز مطالبه گری و عدالت طلبی بسیج دانشجویی فارس در نمازجمعه عبادی و سیاسی برگزار شد. میلاد حاجی زاده، مسئول مرکز مطالبه گری و عدالت طلبی بسیج دانشجویی فارس تصریح کرد: در جواب سوال عملکرد ۴۰ ساله انقلاب اسلامی گفت: به نظر بنده ابتدا می‌بایست برای درک صحیح بحث اشاره‌ای به محدودیت‌ها و چالش‌های چهل ساله گذشته داشته باشیم. حاجی زاده در ادامه مطرح کرد: اولا اینکه انقلاب اسلامی به دلیل قطع کردن دست آمریکای زورگو از چپاول منابع و سرمایه‌های ایران از همان ابتدای انقلاب تا کنون با تحریم‌های ظالمانه غرب مواجه شده تحریم‌های تحمیلی علیه ایران تقریبا هیچ نمونه جهانی دیگری ندارد. دوم مسئله جنگ تحمیلی است. د

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به مناسبت روز دانشجو، میزگردی با حضور مظفری دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شیراز و میلاد حاجی زاده مسئول مرکز مطالبه گری و عدالت طلبی بسیج دانشجویی فارس در نمازجمعه عبادی و سیاسی برگزار شد.
میلاد حاجی زاده، مسئول مرکز مطالبه گری و عدالت طلبی بسیج دانشجویی فارس تصریح کرد: در جواب سوال عملکرد ۴۰ ساله انقلاب اسلامی گفت: به نظر بنده ابتدا می‌بایست برای درک صحیح بحث اشاره‌ای به محدودیت‌ها و چالش‌های چهل ساله گذشته داشته باشیم.
حاجی زاده در ادامه مطرح کرد: اولا اینکه انقلاب اسلامی به دلیل قطع کردن دست آمریکای زورگو از چپاول منابع و سرمایه‌های ایران از همان ابتدای انقلاب تا کنون با تحریم‌های ظالمانه غرب مواجه شده تحریم‌های تحمیلی علیه ایران تقریبا هیچ نمونه جهانی دیگری ندارد. دوم مسئله جنگ تحمیلی است. دشمنان قسم خورده انقلاب با طراحی یک جنگ جهانی علیه جمهوری اسلامی، ۸ سال از مهم‌ترین فرصت‌های انقلاب را مختص به جنگ کردند که در این ۸ سال متاسفانه بسیاری از زیرساخت‌های ما از بین رفت. چالش دیگر عدم همخوانی ایدئولوژی جمهوری اسلامی با دو قدرت آن زمان یعنی بلوک شرق و غرب بود. این عدم همخوانی و تبدیل کردن نظام دوقطبی جهان به نظام سه قطبی باعث دشمنی همیشگی این قدرت‌ها گردید. اما سه مولفه استقلال، آزادی و عدالت که از شعار‌های اصلی انقلاب بودند.
مسئول مرکز مطالبه گری و عدالت طلبی بسیج دانشجویی فارس یادآور شد: در بحث استقلال، تلاش کردیم که در موضوعات سیاسی استقلال پیدا کنیم که به حمدلله این اتفاق رخ داد و امروز مفتخرم که تمامی تصمیمات سیاسی بدون دخالت بیگانگان اخذ می‌شود در صورتی که قبل از انقلاب، واژه استقلال تقریبا به مثابه یک طنز معنا می‌شد.
وی با شااره به بحث آزادی بیان کرد: در بحث آزادی، انقلاب اسلامی به دنبال این بود که مردم بتوانند آزاده فکر کنند و آزادانه تصمیم بگیرند که این مهم هم با درایت حضرت امام (ره) محقق شد، حتی زمانی که مردم به فردی با سابقه‌ای روشن و نامناسب مثل بنی صدر رای دادند امام فرمودند: که، چون رای مردم هست باید عمل کرد.
حاجی زاد با اشاره به بحث عدالت اظهار کرد: بحث سوم عدالت است. متاسفانه برخی مسئولین فراموش کار و معلوم الحال مدام تکرار می‌کنند که در ۴۰ ساله انقلاب هیچ پیشرفتی در مولفه‌های اجرای عدالت نداشتیم در صورتی که اگر کمی انصاف در انسان باشد می‌فهمد که مقایسه وضعیت عدالت در زمان طاغوت با بعد از انقلاب کاری خنده دار است. البته ما هم مطابق نظر مقام معظم رهبری معتقدیم که وضعیت عدالت خاصه عدالت اجتماعی در حال حاضر با حالت مطلوب یک جامعه اسلامی بسیار فاصله دارد که بتوانیم با تلاش جهادی روز به روز به نقطه اوج نزدیک‌تر شویم.
حاجی زاده به اشاره به این سوال که نقش فعلی دانشجو در جامعه چگونه است گفت: دانشجو یک قشر تحصیل کرده و جوان است که باید نسبت به تحولات جامعه خود حساسیت داشته باشد. چون جوان است طبعا محافظه کاری‌های زائد را به هیچ عنوان نمی‌پسندد و به صورت انقلابی و جهادی با پدیده‌ها مواجه می‌شود با توجه به اینکه دانشجو تحصیل کرده است پس تمامی آن ویژگی‌های جوانی و جهادی و انقلابی در یک قالب تخصصی و علمی تعریف می‌شود و نحوه مواجه با چالش‌ها عالمانه می‌شود.
مسئول مرکز مطالبه گری و عدالت طلبی بسیج دانشجویی فارس در ادامه خاطر نشان کرد: به نظر من با این مقدمه‌ای که از دانشجو عرض کردم، یکی از نقش‌های اساسی دانشجو فعالیت‌های نظریه پردازانه و پژوهشی است که البته لازمه این مهم اعتماد و مراجعه مسئولین به دانشگاه است. بسیار ناپسند است در حالی که امروز دانشگاه‌های کشور در طراز علمی بالایی قرار دارند هنوز تصمیماتی در سطح کلان اخذ می‌شود که متاسفانه آن تصمیم نه علمی است و نه کارشناسی شده که اتفاقات اخیر هم ناشی از همین بی تدبیری‌ها بود و اما نقش دیگر دانشجو، مطالبه گری است.
وی افزود: در واقع جریان دانشجویان انقلابی و ارزشی در دانشگاه‌ها می‌بایست با درک صحیح از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی در دهه پنجم از انقلاب اسلامی با مطالبه گری از مسئولین اجازه انحراف از این اهداف و آرمان‌ها ندهند. امروز بنده به نمایندگی از دانشجویان انقلابی حاضر در دانشگاه‌های استان فارس صراحتا اعلام می‌کنم که به حول قوه الهی خواب راحت را از چشم محدود مسئولینی که خائن به آرمان‌های انقلاب و بی توجه به وضعیت مستضعفین هستند خواهیم گرفت.
حاجی زاده مطرح کرد: امروز دانشجویان انقلابی که علمدار پرچم مطالبه گری در سطح جامعه هستند با شکستن دیوار‌های خیالی و پوشالی ساخته شده توسط برخی مسئولین که با این حربه میخواهند خود را از مطالبه گری جوانان دور کنند قطعا ابتدا به سراغ شما‌ها خواهند آمد.
مسئول مرکز مطالبه گری و عدالت طلبی بسیج دانشجویی فارس اظهار کرد: از ابتدای امسال دانشجویان بسیجی با تشکیل هسته‌های مطالبه گری در تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های سطح استان ساز و کار لازم برای مطالبه گری هم فراهم کردند که به طور مثال شروع کار این هسته‌ها با توجه به گرانی‌های افسارگسیخته در برخی از اقلام، طبق توافقات صورت گرفته اعضای هسته‌های مطالبه گری بسیج دانشجویی این بار در کسوت بازرسان افتخاری بر وضعیت بازار‌ها نظارت خواهند کرد تا به این طریقه از سواستفاده سوداگران جلوگیری به عمل آید.
منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking