۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶

تلاش دشمن برای نفوذ در دانشگاهها

تلاش دشمن برای نفوذ در دانشگاهها
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: هدف دشمن نفوذ در دانشگاه هاست و باید با بصیرت و آگاهی جلوی این نفوذ را بگیریم.

تلاش دشمن برای نفوذ در دانشگاههابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،حجت الاسلام والمسلمین  آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار با دانشجویان و دانشگاهیان به مناسبت روز دانشجو افزود: جهاد فکری و علمی در دانشگاه هانیاز اصلی جامعه است چراکه کار علمی باید جهادی باشد تا تلاشی برای مقابله با چالش خصمانه دشمنان صورت می گیرد.

او گفت: باید مسائل جامعه برای دانشجویان اهمیّت داشته باشد و این قشر به مبانی اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی حساس باشند.

او گفت:ما انقلابی داریم که بر مبنای اسلام، تحقق عدالت و آزادی های مشروع و حقوق اساسی مردم شکل گرفته است و در پیوست آن حرکت جامعه به سمت برپایی تمدن نوین اسلامی و تحقق انقلاب مهدوی صورت می گیرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه دشمن برای ناامید کردن جوانان از انقلاب، جنگ روانی شدیدی راه انداخته است و حساب ویژه باز کرده است گفت: دانشجویان باید در کنار مطالبه گری، امید به آینده را مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم روحیه بی تفاوتی دانشجو را خطری برای کشور دانست و افزود: بی علاقگی و بی اهتمامی به آینده کشور و نبود مطالبه گری مصیبت بزرگی است لذا دانشجو نباید به سرنوشت جامعه بی اعتنا باشد. دانشجو نه پول دارد و نه قدرت قانونی، ولی حضورش مشکل بزرگی را در جامعه حل می کند.

او با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم، اطلاعیه یا سخنرانی نیست، بلکه خط مشی چهل سال آینده کشور است افزود: باید همه برای تحقق بیانیه گام دوم تلاش کنیم. مقام معظم رهبری در این بیانیه نزدیک به 40 بار از جوان ایرانی نام برده اند که 20 بار امید و اعتقاد خود را نثار امید به آینده و جوانان کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بر ضرورت تقویت بصیرت در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: دانشگاه باید سیاسی باشد نه سیاست زده و نه دنباله رو جریانات سیاسی، دانشجویان باید مواظب باشند که برخی کاندیداها آنها را وارد میدان طرفداری و بازیچه انتخاباتی نکنند.

او جریانات بنزینی اخیر را یادآور شد و با انتقاد از شیوه ابلاغ دستور اجرای قیمت بنزین، گفت: به دستور افزایش قیمت بنزین حرفی نداریم ولی به شیوه اجرا معترضیم.

او افزود: سوال ما از دولت این است چرا کارت سوخت را حذف کردند و الان به فکر راه اندازی مجدد افتادند که کلی هزینه ایجاد کنند. ضمن اینکه نباید به یکباره قیمت افزایش پیدا می‌کرد، بلکه سالانه و به تدریج باید گران می‌کردند چراکه بر اساس قانون مصوب مجلس نباید یکباره افزایش می یافت. چرا مردم را اقناع نکردید چرا مخفیانه قیمت بنزین را بالا بردید؟

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: آشوب ایجاد شده ربطی به بنزین نداشت و بنزین بهانه بود، دشمن گفته بود بعد از لبنان و عراق در ایران آشوب می‌کنیم. معتقدیم آشوبگران از مردم نبودند چراکه کسی که در شهری زندگی می کند، مگر شهر خود را به آتش می کشد؟

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه رمز موفقیت کشور، اطاعت از مقام معظم رهبری است، افزود: در قضیه بنزین هر کسی چیزی می گفت، در این زمینه رهبری یا باید مخالفت می‌کرد که دو حاکمیتی در کشور مطرح می‌شد و دشمنان استفاده می‌کردند، یا باید سکوت می‌کردند که اختلاف بزرگی در کشور در مجلس و دولت شکل می‌گرفت و یا باید تصمیم سران قوا را تایید می‌کردند که بهترین تصمیم بود و باید با تبعیت از مقام معظم رهبری کشور را از انواع فتنه‌ها محافظت کنیم.

کلیدواژه ها :دشمن رهبر انقلاب
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking