۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷

روحانی در صحن مجلس:

مجلس یازدهم می‌تواند اثرگذار باشد/ تا کنون ۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی پرداخت کردیم

مجلس یازدهم می‌تواند اثرگذار باشد/ تا کنون ۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی پرداخت کردیم
رئیس‌جمهور گفت: امیدوارم مجلس یازدهم هم بتواند مانند مجلس های قبل اثرگذار باشد.

امیدوارم مجلس یازدهم هم بتواند مانند مجلس های قبل اثرگذار باشدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز یکشنبه هفدهم آذرماه در صحن علنی مجلس اظهار کرد: امیدوارم مجلس یازدهم هم بتواند مانند مجلس‌های قبل اثرگذار باشد.

او با اشاره به بودجه ۹۸ ادامه داد: زمانی که این بودجه تصویب شد، در سخت‌ترین شرایط تحریم بودیم، اما قول دادیم در کنار همه دستگاه‌ها و ارکان دیگر نظام بودجه را محقق کنیم و همین کار را نیز انجام دادیم.

رئیس قوه مجریه افزود: ۹ ماه از سال ۹۸ گذشته و دولت بودجه جاری را به موقع پرداخت کرده و تا کنون ۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی هم پرداخت کردیم. طرح‌های مهم مد نظر دولت افتتاح شده و یا نهایتا تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

روحانی گفت: زمانی که دشمنان ما مانند صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها فکر می‌کردند می‌توانند با تحریم‌های خود دولت و ملت را از ساخت کشور نا امید و ناتوان کنند، اما امروز در شرایطی قرار گرفتیم که آن‌ها نا امید شده و از این پس هم نا امید خواهند شد.

او با اشاره به فعالیت‌های دولت از ابتدای سال تا کنون ادامه داد: ما توانستیم در ۹ ماه گذشته قدم‌های خوبی را در اقتصاد کلان برداریم، در حالی که در سال گذشته تا اسفند شرایط اقتصادی ما بسیار نامساعد بود. تورم ۵۲ درصد به ۲۷ درصد رسید، رشد اقتصادی که سال گذشته منفی بود، علائم امروز می گوید که اقتصاد منهای نفت ما مثبت باشد.

در حال تکمیل...

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking