۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۶

تسنیم گزارش می‌دهد؛ کوچ اسکواش باز مازندرانی به گلستان در سایه بی‌تدبیری مسئولان

تسنیم گزارش می‌دهد؛ کوچ اسکواش باز مازندرانی به گلستان در سایه بی‌تدبیری مسئولان
در سایه بی‌تدبیری مسئولان ورزش استان و هیئت اسکواش مازندران، اسکواش باز مازندرانی و آینده‌دار تیم ملی در قامت تیم گلستانی از استان زادگاهش مازندران کوچ کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مازندران، اسکواش مازندران در سال‌های گذشته دوران پرطمطراق و شکوفایی را داشته ولی متاسفانه در ماههای اخیر و با انتخاب مدیریت جدید هیئت اسکواش مازندران، این هیئت هر روز به دوران زوال و نابودی خود نزدیک شده و بر تعداد ورزشکاران سازمان یافته خود می‌کاهد.

این هیئت که در دو دوره مدیریت قبلی اسکواش مازندران در حوزه استعدادیابی، قهرمانی و مدال آوری در عرصه ملی و بین المللی افتخارآفرین بوده متاسفانه نه تنها فعالیت چشمگیری داشته، فرزندان این استان به دلیل عدم برخورداری از سالن مناسب و نبود مربی حرفه ای مجبور به برپایی تمرینات خود در استان همجوار گلستان شدند. استانی که چند صباحی جزیی از مازندران بوده اکنون با برخوداری از دو سالن بزرگ اسکواش به عنوان یکی از قطب‌های اسکواش کشور تبدیل شده است.

هفته گذشته که برای تهیه برنامه‌ای از طریق قطار قصد عزیمت به استان گلستان را داشته در درون قطار با پدر و فرزندی مواجه شده که از بی‌تدبیری و ضعف کارکردی در دستگاه ورزش مازندران و اسکواش استان گله‌مند بودند.

برگزاری دومین دوره مسابقات بین المللی اسکواش جوانان با حمایت همراه اولاتفاقی نادر در ورزش همدان؛ برکناری رئیس هیئت اسکواش با حکم رئیس فدراسیونملی‌پوشان اسکواش ایران مشخص شدند

شم خبرنگاری بنده باعث شد تا از نزدیک در فاصله دو ساعته ای که با قطار مسیر ساری تا گرگان را طی کنم با منصور قلی پور، پدر شکیبا قلی پور اسکواش باز رده نوجوانان و از اسکواش بازان آینده دار کشور گفت‌وگو کنم.

منصور قلی پور در این گفت‌وگو در حالی که اشک از چشمانش جاری شده بود به خبرنگار تسنیم اظهار داشت: برای ایجاد هیئت اسکواش و رشته اسکواش در مازندران در سال‌های اخیر خون دل خوردیم ولی متاسفانه اکنون مکانی برای تمرین و مربی در اسکواش مازندران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تمام زندگی خود را برای اعتلای فعالیت ورزشی دخترش شکیبا قلی‌پور در رشته اسکواش گذاشته و می‌گذارد، افزود: در دوران مدیریت جدید هیئت اسکواش مازندران بارها درخواست مربی حرفه ای برای تمرین به اسکواش بازان از سوی خانواده‌ها شده است ولی ظاهرا گوش مسئولان هیئت اسکواش استان بدهکار نیست.

قلی‌پور با اشاره به اینکه بهترین مربیان کشورهای عنوان‌دار اسکواش جهان را برای آموزش دخترش بسیج کرده است، تصریح کرد: واقعا جای بسی تاسف است در استان مازندران یک مکان تمرینی مناسب با مربیان حرفه‌ای برای رشته ورزشی اسکواش نباشد و بنده و امثال بنده برای اینکه بتوانیم دختران و فرزندان خود را اسکواش آموزش دهیم باید از استانی به استان دیگر برویم.

وی با بیان اینکه بنده برای تمرین دادن دختر خود در سالن‌های اسکواش به استان‌های یزد، اصفهان، خراسان رضوی رفتم، افزود: به دلیل اینکه به آینده حرفه ای دختر خود امیدوار بودم مجبور شدم منزل خود در ساری را اجاره دهم و به اتفاق خانواده عازم گلستان شویم.

قلی‌پور با اشاره به اینکه هم‌اکنون فرزندش در کنار مربیان متعددی تمرینات حرفه‌ای خود را در گرگان دنبال می‌کند، تصریح کرد: جای بسی تاسف است که مازندران بزرگ دیروز و امروز فاقد مربی حرفه‌ای و سالن تمرینی برای اسکواش بازان کشور است.

وی با بیان اینکه دخترش از زمان حضور در گلستان به توفیقات بسیاری دست یافته است، افزود: در روز گذشته شکیبا قلی پور در مسابقات بین المللی اسکواش در اصفهان یا اصفهان جونیور توانست مقام سومی را در این مسابقات کسب کند. اگر چه دوست داشتم این عنوان برای دخترم در مازندران کسب شود ولی اکنون باید بگویم دخترم با پیراهن گلستان در مسابقات کشوری صاحب عنوان شد. به آینده حرفه ای فرزند خود امیدوارم هستم و اگر مسئولان دستگاه ورزش مازندران و اسکواش استان از اسکواش بازان حمایت نکنند این رشته مفرح و دارای انرژی بالا بزودی از استان رخت برخواهد بست.

گزارش از حسین قربانی

کلیدواژه ها :مدیریت ورزش
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking