۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷

تهران|سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس: 270 هزار نفر از مسئولان باید اموال خود را به ثبت برسانند

تهران|سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس: 270 هزار نفر از مسئولان باید اموال خود را به ثبت برسانند
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: کدام مجلس توانسته است حسابرسی اموال مسئولان را به قانون تبدیل کند که باید 270 هزار نفر از مسئولان از این قانون تبعیت کنند و اموال خود را به ثبت برسانند که در این 41 سال این اموال چگونه به دست آمده است.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رباط‌کریم، با رد ادعای برخی مخالفان مبنی بر اینکه مجلس شورای اسلامی در رأس امور نیست اظهار داشت: نمایندگان تنها در کمیسیون قضایی توانستند با تصویب قوانین و طرح‌ها 5 هزار و 200 نفر را از اعدام و 8 هزار نفر را با اصلاح قانون چک نجات دهند.

وی همچنین با اشاره به اصلاح قانون تجارت پس از 90 سال تصریح کرد: کدام مجلس توانسته است حسابرسی اموال مسئولان را به قانون تبدیل کند که باید 270 هزار نفر از مسئولان از این قانون تبعیت کنند و اموال خود را به ثبت برسانند که در این 41 سال این اموال چگونه به دست آمده است.

اصفهان| ثبت اموال مسئولان در راستای تحقق شعار شفافیت استسامانه ثبت اموال مسئولان نقش بازدارندگی در تخلفات مسئولان داردنماینده مجلس:شفافیت یکی از ارکان حکمرانی است/رصد اموال مسئولان از سوی نهادهای نظارتی

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دیوان عدالت اداری و برخی نهادها افزود: 45 ماده و اصل در مورد ایثارگران به تصویب رساندیم که جلوی برخی از اینها توسط دیوان عدالت اداری و ارگان‌ها گرفته شده است.

نوروزی سپس بیان کرد: برای مبارزه با فساد سه طرح اصل 49، حسابرسی اموال مسئولان و اصل پولشویی مصوب شد که اگر قوه‌قضائیه با دقت به آن‌ها عمل کند رتبه 39 کشور در مبارزه با فساد در جهان به رتبه 10 می‌رسد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه مبارزه با فساد، تبعیض را از بین می‌برد گفت: دولت به 50 درصد از قوانینی که توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد عمل نمی‌کند و قطعاً بحث معافیت مالیاتی هنرمندان در مجلس بررسی می‌شود و به راحتی از آن عبور نخواهیم کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking