۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۳

آمادگی کامل مراکز درمانی اردبیل برای مقابله با آنفولانزا/ فوت سه نفر در سطح استان

آمادگی کامل مراکز درمانی اردبیل برای مقابله با آنفولانزا/ فوت سه نفر در سطح استان

محمدرضا رضایی بنا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: از مهرماه سال‌جاری یک هزار مراجعه به مراکز درمانی استان اردبیل به‌دلیل بیماری آنفولانزا انجام شده است.

وی افزود: باتوجه به وضیعت کنترل شده آنفولانزا در استان اردبیل در اکثر موارد مراجعه به مراکز درمانی به‌ علت بیماری فوق، اقدامات درمانی به صورت سرپایی انجام می‌شود و داروهای مورد نیاز برای این بیماران در داروخانه‌های منتخب استان در دسترس است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر 100 بیمار به‌دلیل آنفولانزا در مراکز درمانی استان بستری هستند و وضعیت بالینی مناسبی دارند.

رضایی بنا تصریح کرد: مراکز درمانی استان در آمادگی کاملی هستند و باتوجه به اقدامات انجام شده مشکلی در بیمارستان‌ها در حوزه پذیرش و درمان این بیماری مسری نداریم.

وی بیان کرد: این بیماری که به آنفلوانزای فصلی معروف است نه تنها در کشور ما بلکه در چندین کشور منطقه‌ هم مشاهده شده است.

وی اظهار کرد: بیماری آنفولانزا در استان اردبیل تا کنون سه فوتی داشته که هر سه مورد در شهرستان اردبیل اتفاق افتاده به‌طوری‌که دو بیمار فوتی بالای 80 سال سن داشته و بیمار فوت شده دیگر دارای بیماری قلبی بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در ادامه گفت: بیماری آنفولانزا برای افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای خاص هستند خطرناک بوده و بهتر است که اقدامات مراقبی برای پیشگیری در بین عموم مردم به‌خصوص بیماران همچون سرطانی،کلیوی، قلبی، ریوی به شکل کامل انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: باتوجه به اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه به مدت دو روز کلیه مقاطع تحصیلی استان تعطیل اعلام شد که از شیوع آنفولانزا جلوگیری شود و در صورت ابتلا به این بیماری‌ حتمأ به مراکز درمانی سطح استان مراجعه شود.

وی ادامه داد: باتوجه به اقدامات و آموزش‌های پیشگیرانه که در مدارس و صدا و سیما و فضای مجازی استان انجام شده احتمال اینکه تعطیلی مدارس استان تمدید شود کم است.

رضایی بنا گفت: برای دانشگاه‌های استان تعطیلی از جانب دانشگاه علوم پزشکی پیشنهاد نشده و اجازه تعطیلی دانشگاه‌های استان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی نیست و در این مورد دانشگاه‌ها می‌توانند به اختیار تصمیم بگیرند.

وی گفت: به ادارات استان و دیگر مراکز عمومی استان اعلام شده که برای پیشگیری از شیوع آنفولانزا در صورت وجود بیماری مشکوک به آنفولانزا با مرخصی فرد بیمار تا بهبودی کامل موافقت‌ شود.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking