۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴

تهران| داوطلبان انتخابات مجلس از سردادن شعارهای فریب‌دهنده خودداری کنند

تهران| داوطلبان انتخابات مجلس از سردادن شعارهای فریب‌دهنده خودداری کنند
ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه امروز نباید بعد از 40 سال به تبلیغات و شعارهای انتخاباتی رأی داد، بر ممانعت از سردادن شعارهای فریبنده توسط برخی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کردند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والملسمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری ظهر امروز در خطبه نماز جمعه این هفته در مصلی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: در روزی که به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است سه تن از دانشجویان ما برای جلوگیری از سخنرانی نیکسون رئیس‌جمهور وقت آمریکا که برای حمایت از رژیم جلاد پهلوی به ایران آمده بود قیام کردند و شهید شدند.

وی افزود: روحیه ضد استکباری، ضد دیکتاتوری و ضدسلطه از اصول جنبش دانشجویی است البته در کنار آن جنبش علمی دانشجویی که نیاز فعلی کشور است نیز باید وجود داشته باشد.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه طلاب و دانشجویان به عنوان دو بال تربیت‌کننده نظام باید در مقابل سوءاستفاده دشمن ایستادگی کنند تصریح کرد: طلاب و دانشجویان باید تلاش کنند تا مملکتی مورد رضای خدا و امام عصر(عج) بسازند و دشمنان را مأیوس و در جهت تقویت نظام گام بردارند.

شاهچراغی با اشاره به تلاش 40 ساله دشمنان برای دشمنی علیه ایران گفت: وقتی حادثه‌ای را پشت سر گذاشتیم نباید خیال کنیم که کار تمام است بلکه باید همیشه با چشم بیدار و هوشیار از آسیب دشمنی که در کمین است مراقبت کنیم.

وی بیان کرد: هر چند توطئه گسترده و خطرناک اخیر با مدیریت رهبری جمع شد اما شرارت‌ها و شیطنت‌هایی در گوشه و کنار همچنان ادامه دارد که ملت باید مانند رفتاری که با منافقان داشتند نسبت به اشرار و توطئه‌گران همان تدبیر را به کار ببرند تا شر آن‌ها هم مثل منافقان از سر کشور و انقلاب اسلامی کم شود.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه امروز نباید بعد از 40 سال به تبلیغات و شعارهای انتخاباتی رأی بدهیم خاطرنشان کرد: باید با ملاک و معیار رأی بدهیم و نگذاریم شعارهای فریب‌دهنده که از آن‌ها آسیب و ضربه دیدیم ما را فریب ندهد.

نگرانی دشمن در عبور ایران از تحریم‌ها عامل اساسی بروز اغتشاشات اخیر بود

حجت‎‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین امروز در خطبه‌های نماز جمعه ورامین ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو با بیان اینکه روز دانشجو یادآور روحیه ضداستکباری دانشجویان است اظهار داشت: تبیین حقایق انقلاب اسلامی بر پایه آزاداندیشی و پاسخگویی به شبهات از جمله رسالت‌هایی است که متولیان امر در این حوزه باید پیش‌رو باشند.

وی سپس با اشاره به آشوب‌های اخیر بیان کرد: انتقاد مردم از یک تصمیم عجولانه و بدون تدبیر، طبیعی و قابل پیش‌بینی بود و هر چند اصل تصمیم، قانونی بود اما شیوه اجرا و عدم اقناع افکار عمومی کاملاً غیر قابل قبول و قابل پیگیری است بنابراین کسانی که با این روش غلط یک تصمیم قانونی را اجرا کردند باید در پیشگاه ملت ایران و دستگاه قضایی پاسخگو باشند.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: دولت و سران قوا باید پاسخگوی تصمیمات خود باشند و امروز دلسوزان و تحلیلگران سیاسی و اجتماعی معترض هستند که اگر حمایت مقام معظم رهبری از سران قوا نبود ممکن بود اتفاقات ناگواری رُخ دهد.

محمودی با اشاره به میزان خسارات ناشی از این ناآرامی‌های تصریح کرد: در این آشوب‌ها بیش از 400 بانک تخریب شد که اساساً بانک‌ها ارتباطی با طرح افزایش بنزین نداشتند، علاوه بر این 80 فروشگاه زنجیره‌ای به طور کامل تخریب و بالغ بر 200 میلیارد تومان کالا در آن‌ها غارت شد.

وی با اشاره به اقدامات سازمان‌دهی شده آشوبگران گفت: آشوبگران در سطح کشور از یک الگو استفاده کردند و آن حمله به مراکز نظامی، حمله به کلانتری‌ها و پایگاه‌های بسیج و سپاه با سلاح سرد و گرم و به شهادت رساندن چندین بسیجی بود.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: دلیل اصرار آشوبگران برای حمله به مراکز اقتصادی و غارت کردن و به آتش زدن این مراکز با داشتن مواد منفجره و برخی پالایشگاه‌ها، ویرانی اقتصادی ایران بود چرا که دشمن به شدّت نگران است عبور ایران از تحریم‌هاست.

محمودی سپس با اشاره به نام‌نویسی داوطلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیئت اجرایی و نظارت باید مطابق قانون به طور قاطع عمل کند و باید کسانی در این عرصه حضور داشته باشند که توانایی لازم برای نمایندگی مجلس را کسب کرده باشند و نامزدها و هواداران نیز جانب رعایت اخلاق را داشته باشند.

امام جمعه بوشهر: داوطلبان نمایندگی مجلس باید با پذیرفتن مسئولیت وارد عرصه انتخابات شوندامام جمعه ارومیه: ورود به رقابت‌های انتخاباتی با توجه به توان مدیریتی انجام گیردامام جمعه کیش: نامزدهای انتخابات اگر توانایی حضور در مجلس را ندارند انصراف دهند

هیئت‌های نظارت از ورود نااهلان و نامحرمان به مجلس جلوگیری کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه شهرستان رباط‌کریم امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این شهرستان با تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان کشور اظهار داشت: روز دانشجو در ایران اسلامی، ماهیتی ضداستکباری و ضدآمریکایی دارد و جنبش دانشجویی مسلمانان در طول 41 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها و صحنه‌ها نقش تأثیرگذار و پیشتاز خود را حفظ کرده است.

وی سپس با اشاره به بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم تصریح کرد: دشمنان یکی از مجراهای نفوذ در ارکان نظام را ورود به مجلس شورای اسلامی و مرکز قانونگذاری می‌دانند از این‌رو هیئت‌های اجرایی و نظارت باید باب نفوذ به ارکان نظام را مسدود کرده و از ورود نااهلان و نامحرمان به مجلس جلوگیری کنند.

امام جمعه رباط کریم ادامه داد: مردم نیز باید آگاهانه رأی دهند چرا که در شرایط کنونی ما نیازمند یک مجلس انقلابی و در تراز گام دوم انقلاب هستیم.

ترابی سپس با انتقاد از عملکرد مجلس دهم در حل مشکلات مردم و مبارزه با فساد و بستن گلوگاه‌های فساد بیان کرد: سران فتنه، همصدا و همنوا با ترامپ، پمپئو و نتانیاهو ضمن تبرئه و توجیه جنایات و شرارت‌های انجام گرفته از سوی اشرار مسلح و ضدانقلاب تلاش کردند نظام اسلامی را متهم و محکوم کنند.

وی همچنین افزود: سران فتنه و برخی سلبریتی‌ها به جای حمایت از مردمی که اموالشان غارت شده و با سلاح گرم و سرد به جانشان افتاده و محل کار آن‌ها را آتش زده‌اند از آشوبگران، منافقان و سلطنت‌طلبان و اراذل و اوباش حمایت کردند و سرسپردگی خود را به آمریکا، اسرائیل و انگلیس به اثبات رساندند.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به معافیت 100 درصدی سلبریتی‌های میلیاردر توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه آن را خلاف عدالت دانست و گفت: آیا این عدالت است که کارگران، معلمان و کاسبان با حقوق و درآمد اندک مالیات بپردازند و برخی سلبریتی‌ها با درآمدهای نجومی معاف از پرداخت مالیات شوند؟

خسارت‌های برجام نتیجه اعتماد به دوستیِ دشمن بود

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه با اشاره به دهم ربیع‌الثانی سالروز وفات حضرت معصومه(س) اظهار داشت: هجرت حضرت معصومه(س) از مدینه به قم تمدن‌ساز بود و وجود ایشان قم را به مرکز تولید فرهنگ اسلام ناب تبدیل کرد.

وی سپس با اشاره به 16 آذرماه روز دانشجو بیان کرد: این روز، روز کشتار دانشجویان معترض به حضور آمریکائیان در دانشگاه تهران در سال 1332 است بنابراین باید مراقب بود تا دشمن در دانشگاه نفوذ پیدا نکند که اگر دانشگاه فاسد شود کل کشور فاسد می‌شود.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: 16 آذر یادآور جنبش دانشجویی ضد استکباری، ضد سلطه، ضد استبداد و عدالتخواهی است که برخی روباه‌صفتان قصد دارند تا ماهیت جنبش دانشجویی را در ایران تغییر کرده و دانشجویان ما را افرادی را غرب‌گرا و وابسته نشان دهند.

فتاح دماوندی تصریح کرد: ما در 40 سال گذشته دشمن خود را شناخته‌ایم و در شش سال گذشته دشمن‌شناس‌تر شده‌ایم؛ در مسئله برجام خسارت‌های فراوان دیده‌ایم اما ما به تعهد خود عمل کردیم در حالی که آن‌ها زیر بار تعهدات خود نرفتند و این یعنی خسارت محض است، خسارت‌های برجام که مثل پتکی بر سرما فرود آمد تنها به این دلیل بود که دشمن را دوست فرض کرده و به آن اعتماد کردیم.

امام جمعه شهرستان دماوند تأکید کرد: امروز کسانی که هرگونه توافق را بهتر از عدم توافق می‌دانستند باید به مردم پاسخ دهند زیرا عجله در توافق باعث غفلت از جزئیات و در نتیجه نفوذ دشمن در عهدنامه‌ها می‌شود، مقاومت هیچ تضادی با همکاری ندارد اگر در سیاست خارجی سه اصل عزّت، حکمت و مصلحت را رعایت می‌کردید مقاومت فعال دست شما را بالا می‌برد.

فتاح دماوندی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ایران امروز بیشتر از گذشته نیازمند انسجام ملی و تبعیت از رهبری هستیم و با وجود اختلاف سلیقه باید بدانیم همه ما ایرانی بوده و در یک کشتی حرکت می‌کنیم.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking