۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹

فارس|دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های بالای 5 هزار دانشجو ایجاد می‌شود

فارس|دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های بالای 5 هزار دانشجو ایجاد می‌شود
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: کمبود اعتبار یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که ایجاد دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور را با مشکل روبه‎‌رو کرده است.
- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، در حاشیه مراسم اختتامیه مسابقات قرآن و عترت دانشجویان کشور که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: سیاست ما در دفاتر نهاد رهبری، فراهم کردن شرایط برای حضور طلاب و روحانیون در فضاهای دانشگاهی است اما واقعیت این است که مشکلات جدی بودجه‌ای امکان توسعه دفاتر  در مراکزی که نیاز دارند و اعلام می‎کنند را از ما گرفته است.

رئیس نهاد رهبری در بازدید از تسنیم: تسنیم جزو رویش‌های خوب انقلابی در عرصه خبر استبودجه‌ای به دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها اختصاص داده نشده استرئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: دستگاه‌های اجرایی در راستای «گام دوم انقلاب» با جامعه علمی همکاری کنند"

وی با بیان اینکه به محض اینکه فرصت فراهم شود ایجاد دفاتر نهادرهبری جزء برنامه‌ها قرار می‌گیرد، گفت: برنامه ما این است در دانشگاه‌هایی که دارای ظرفیت حداقل پنج هزار نفر دانشجو تعریف شده از دفاتر نهاد رهبری برخوردار شوند.

رستمی تصریح کرد: دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای از دانشگاه‌هایی است که ایجاد دفاتر نهاد رهبری در آن مهم است  تنها یک دفتر در تهران و یزد داریم که توسعه این مهم در مراکز استان‌ها نیز یک ضرورت بوده و جزء سیاست‌ها است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور افزود: شهرهای بزرگ که هیچ دفتر نهاد رهبری ندارند جزء اولویت برنامه ما است تا در آن دفاتر نهاد رهبری را ایجاد کنیم.

رستمی همچنین در مورد مسابقات ملی قرآن و عترت نیز گفت: این جشنواره در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور قدیمی‌ترین و ریشه‌دارترین جشنواره فرهنگی کشور است، در حال حاضر 33  جشنواره را پشت سر گذاشتیم و از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در میزبانی این دوره قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: میزبان سی‌و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که امیدواریم شاهد برگزاری جشنواره‌ای قوی‌تر از ادوار گذشته باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور همچنین راه نجات جامعه ایران اسلامی را از آتش‌هایی که به جان باورها و فرهنگ و زندگی مردم می‌افتد، توجه به فرهنگ قرآن و اخلاق و دینی ایرانی دانست و گفت: یکی از اقدامات ارزشمند برگزاری این جشنواره‌ با حضور دانشجویان است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking