۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱

در گفتگو با «دانشجو» مطرح شد؛

شریعتی: مدیران از حضور جوانان نترسند/ نباید افراطی به سمت جوان‌گرایی حرکت کنیم

مالک شریعتی، عضو شورای جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، پیرامون ثبت نام آقازاده‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر جوانی صرفا بخاطر فرزند مسئول بودن، مطرح می‌شود و شایستگی‌های لازم را ندارد، قطعا مذموم است ولی اگر فردی فرزند مسئولی باشد و توانسته ویژگی‌های لازم و تجربه‌های کاری بدون رانت را کسب کند، با عدالت باید رفتار کرد. در حال حاضر کفه قضاوت به سمت آقازاده‌های رانتی سنگین‌تر است. وی افزود: موتور محرک هر جامعه جوانان هستند. اگر جوانان فعال باشند جامعه پویا می‌شود و اگر سرخوردگی در جامعه حاکم باشد، جامعه ناکارامد خواهیم داشت. حضور جوانان در انتخابات یکی از عوامل پرشور بودن انتخابات است. باتوجه به اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم و تاکید ویژه‌ای نیز بر حضور جوانان است. مسئولین تا آنجایی که منطق و امکانا

مالک شریعتی، عضو شورای جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، پیرامون ثبت نام آقازاده‌ها در انتخابات مجلس گفت: اگر جوانی صرفا بخاطر فرزند مسئول بودن، مطرح می‌شود و شایستگی‌های لازم را ندارد، قطعا مذموم است ولی اگر فردی فرزند مسئولی باشد و توانسته ویژگی‌های لازم و تجربه‌های کاری بدون رانت را کسب کند، با عدالت باید رفتار کرد. در حال حاضر کفه قضاوت به سمت آقازاده‌های رانتی سنگین‌تر است.

وی افزود: موتور محرک هر جامعه جوانان هستند. اگر جوانان فعال باشند جامعه پویا می‌شود و اگر سرخوردگی در جامعه حاکم باشد، جامعه ناکارامد خواهیم داشت. حضور جوانان در انتخابات یکی از عوامل پرشور بودن انتخابات است. باتوجه به اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم و تاکید ویژه‌ای نیز بر حضور جوانان است. مسئولین تا آنجایی که منطق و امکانات پاسخگو است، باید بستر حضور جوانان را در جایگاه‌های مهم کشوری فراهم آورند. جوانان نیز باید با سماجت بیشتر توانمندی‌های اجرایی خود را به نمایش بگذارند.

شریعتی در خصوص اعتماد به جوانان، بیان داشت: مدیران از حضور جوانان در میدان کار نترسند. در اوایل انقلاب بسیاری از مسئولین حال حاضر، جوانان بیست و چندساله‌ای بودند که سابقه کار آنچنانی هم نداشتند. هم‌اکنون خیل کثیری از جوانانی را در کشورمان داریم که تحصیلات عالیه و تجربه‌های ده، پانزده ساله در کار‌های اجرایی دارند. متاسفانه سد مسئولان پیشکسوت شکسته  نشده و بسیاری از مدیران سابق هنوز در مسند تصمیم‌گیری هستند.

شریعتی ادامه داد: البته باید حواسمان باشد که به سمت جوان‌گرایی افراطی حرکت نکنیم و توانمندی مورد نیاز برای به ثمر نشستن کارها در افراد باشد. اگر فردی از دانشگاه فارغ التحصیل و بلافاصله مدیر یک سازمان شود این کار قطعا اشتباه است. در حال حاضر فضای تفریط حاکم بوده و باید به جوانان کمک کنیم تا آینده کشور را بسازند.

وی پیرامون صندلی‌های ریاست‌ چند دهه‌ای بعضی از مدیران اظهارکرد: بخشی از آن ناظر به ویژگی‌های فردی افراد و تمایل به ماندن در قدرت است و بخش دیگر به‌نگاه‌های فرهنگی آن طبقه از مدیران مربوط می‌شود که ترس و محافظه کاری در سپردن میز ریاست به جوان‌ها دارند، البته از حرکت جمعی مردم نیز نباید غافل شد. مردم رئیس جمهوری را سر کار میاورند که بیشترین حد نصاب سنی را در تمام ادوار جمهوری اسلامی داشته است به طبعا آن مدیران ارشد و میانی نیز افراد با سابقه و بعضا بازنشسته انتخاب می‌شوند.

منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking