۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵

هوای اصفهان ناسالم برای گروههای حساس

هوای اصفهان ناسالم برای گروههای حساس
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با شاخص ساعتی ۱۳۱ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

هوای اصفهان ناسالم برای گروههای حساس به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شده است.

هم اکنون شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۳۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز صبح هوا غبار آلود است، اما با ورود سامانه ناپایدار بارش زا به استان از عصر امروز وضعیت کیفی هوا بهبود خواهد یافت.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۸۸، خیابان استانداری روی عدد ۸۴، خیابان پروین روی عدد ۷۱، بزرگراه خرازی روی عدد ۷۷ و خیابان دانشگاه روی عدد ۶۳ و خیابان رودکی روی عدد ۶۴ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهر‌های استان از جمله مبارکه با میانگین ۶۳، نجف آباد با میانگین ۵۴ و سجزی با میانگین ۹۲ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در کاشان و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۱۰۴ و ۱۱۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ایستگاه‌های پایش هوای شهر‌های خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در چهار ماه گذشته قطع است و از داده‌های این ایستگاه‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking